Každý z nás pozná ten pocit, keď ho niečo bolí. Ak bolesť napokon prerastie do chronickosti stáva sa naozajstným utrpením, kvôli ktorej si človek nevie užívať život. Našťastie ale existuje pár jednoduchýcPomocou týchto cvikov som zatočila s bolesťou kolien, chodidiel aj chrbtice! Konečne mam viac energie pre svoje vnúčatáh cvikov, ktoré vám môžu pomôcť cítiť sa lepšie. Zdravé telo je základom toho, aby sme žili naplno každodenný život.

Dvíhanie päty:
Pre lepšiu stabilitu sa chyťte stola alebo stoličky. Pokrčte jednu nohu v kolene a na druhej nohe sa dvíhajte. Pomaly odlepujte pätu od zeme, až kým nebudete stáť na prstoch. Potom pomaly položte pätu naspäť na podlahu. Cvičenie opakujte 10-15 ráz s každou nohou. Toto cvičenie posilňuje členky a svaly okolo kolien.

Krúženie členkom:
Toto cvičenie taktiež posilňuje vaše členky. Posediačky alebo postojačky zdvihnite jednu nohu, ktorú potom pomaly, krúživým pohybom otáčajte. Opakujte tiež 10-15 krát, pričom nezabudnite meniť smer krúženia. Po dokončení vymeňte nohy a cvik zopakujte s druhou.

Chodenie po špičkách:
Výhoda tohto cviku je v tom, že ho môžete robiť kedykoľvek a kdekoľvek. Pokojne aj doma pri upratovaní. Jednoducho sa postavte na špičky a začnite sa prechádzať. Cvik vykonávajte približne 5 minút.

Rezistentný tréning:
O akúkoľvek pevný kus nábytku upevnite jeden koniec posilňovacej gumy. Jednu nohu mierne pokrčte v kolene a zaprite ju pod druhú. Chodidlo vrchnej nohy dajte do posilňovacej gumy. Túto pomaly naťahujte smerom k hlave. Cvičenie opakujte 10-15 krát, a potom nohy vymeňte. Cvičenie posilňuje nielen lýtkové svaly, ale aj vnútorné a vonkajšie stehenné svaly.

Chodenie po loptičke:
Cvik pomáha unavených a namáhaným chodidlám. Zoberte si tenisovú loptičku a sadnite si na stoličku. Položte chodidlo na loptičku a zatlačte na ňu. Pomaly posúvajte loptu smerom k prstom, a potom naspäť. Nezabudnite vymeniť nohy.

Hra s prstami:
Cvičenie posilňuje vaše prsty na nohách. Začnite tým, že stočíte prsty smerom dovnútra a potom zase von. Po čase môžete použiť obmenu a namiesto stáčania prstov, skúste položiť na zem uterák a prstami na nohe ho zdvihnúť a pustiť na zem. Taktiež môžete skúsiť prstami zdvíhať kamienky alebo perá či ceruzky. Je to na vašej fantázii.

Masáž chodidla:
Po dlhom dni vám nič neuvoľní chodidlá viac ako akupresúra alebo masáž nohy. Skúste položiť dva palce na body vašej nohy podľa obrázka. Prvý bod je medzi prvým a druhým prstom, a druhý sa nachádza medzi štvrtým a piatym. Následnej ich jemne masírujte kým nepocítite úľavu, ktorá by mala nastať do 15 minút.

ZDROJ brightside.me

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…