Práve sa stalo

V noci na 1. júla 2023 došlo k tragickým udalostiam v Bratislave. Podľa informácií z webu Štandard.sk, 18-ročný študent bratislavského gymnázia podpálil svoju školu a pri požiari zahynul. Študent bol popísaný ako bezproblémový a úspešný v štúdiu.

Podľa informácií z Polície SR – Bratislavský kraj, požiar bol založený úmyselne. Po uhasení požiaru hasiči našli v zhorených priestoroch telo muža bez známok života. Súdny lekár na mieste konštatoval smrť.

Študent podpálil prvé nadzemné podlažie školy. Predtým zapálil motorové vozidlá na ulici a po meste sa pohyboval na skútri. Do školy sa dostal zrejme po rebríku, keď rozbil okno.

Gymnázium na bratislavskej Teplickej ulici je štátna škola, ktorá bola prvou a dlho aj jedinou školou na Slovensku špecializovanou na vzdelávanie nadaných detí. Školu navštevoval aj 19-ročný mladík, ktorý vlani v októbri pred bratislavským gaybarom Tepláreň zastrelil dvoch ľudí.

V noci na 1. júla došlo aj k ďalšiemu požiaru v druhom bratislavskom okrese. Policajti boli krátko pred 2.00 h privolaní k požiaru viacerých motorových vozidiel nachádzajúcich sa v areáli jednej z firiem na Pestovateľskej ulici. V dôsledku požiaru založeného neznámym páchateľom došlo v súkromnom areáli firmy k zapáleniu šiestich motorových vozidiel a pred areálom firmy k zapáleniu ďalších ôsmich motorových vozidiel.

Presné príčiny a okolnosti uvedených udalostí sú predmetom vyšetrovania. Vzhľadom na prebiehajúce úkony nie je možné poskytnúť bližšie informácie.

 

zdroj: standard.sk, Polícia SR – Bratislavský kraj

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…