O tom, čo sa stalo 8. októbra 1983 veľa z nás už počulo, pretože sa stala výnimočná udalosť. Manželom Waltonovcom sa zmenil celý život, a rovnako išlo o prelomovú udalosť aj pre medicínu. Prvýkrát sa totiž narodili zdravé šestorčatá.

Príbeh ich pôrodu bol sám o sebe zaujímavý, keďže už po ceste do pôrodnice mali problémy. Na diaľnici, po ktorej išli, sa totiž vysypal kamión, a tak stáli v dlhej kolóne, zatiaľ čo Janet mala kontrakcie. Keď sa nakoniec dostali do nemocnice, tak sa manželom narodili samé dievčatá a každé z nich vážilo len o niečo viac ako jeden kilogram. Všetci ale boli našťastie zdraví aj napriek tomu, že prvé týždne života museli stráviť v nemocnici na oddelení intenzívnej starostlivosti.

Ďalším zábavným faktom je, že manželia najskôr nevedeli počať dieťa, a preto rozmýšľali o tom, že si bábätko adoptujú. Skúšali rôzne terapie a lieky, ale nič nepomáhalo a už sa takmer vzdali nádeje. Život sa ale s nimi zahral, a vtedy, keď už to vzdali, Janet zrazu otehotnela.

Radosť manželov bola obrovská. Keď im však lekár oznámil, že čakajú šestorčatá, poriadne ich to oboch prekvapilo. Janet sa nakoniec rozhodla, že zostane doma a bude sa venovať len deťom. Jej manžel Graham si zas vzal na rok dovolenku, aby jej pomohol. Obaja vedeli, že šesť detí jeden človek nezvládne. A aj dvaja s tým mali problém.

Obaja svorne tvrdia, že prvé dva roky ani jeden z nich nespal viac, ako pár hodín denne. Keď sa zobudilo jedno dieťa, zvyčajne svojim krikom pobudilo aj ďalšie. A to bolo potom doma veselo, rovnako ako aj vtedy, keď dievčatkám začali rásť zúbky.

Graham sa prednedávnom rozhodol vypočítať, koľko plienok minuli počas prvého roka. Dostal sa na úctyhodné číslo 11 000. Viete si to množstvo vôbec predstaviť? Lebo pre nás je to poriadne ťažké. Obaja manželia dodnes spomínajú, ako celý ich dom voňal po deťom. Vzduchom sa vždy šírila vôňa detského púdru.

 

S radosťou spomínajú aj na to, ako chodili s deťmi na prechádzky. Štyri deti boli vždy v kočároch pre dvojčatá a ďalšie dve mali rodičia na rukách. Ak k nimi prišla nejaká návšteva, tak im dali tretí kočárik a išli na prechádzku všetci spolu. Návštev k nim ale chodilo dosť, pretože priatelia im vždy ochotne pomohli, keď to rodičia potrebovali.

Graham sa vrátil do práce po roku a Janet vtedy, keď dievčatá išli do školy. Janet pracovala na novorodeneckom oddelení ako sestrička až kým neodišla do dôchodku. Zaujímavosťou je, že pár mesiacov po jej odchode do dôchodku sa v tej istej nemocnici narodilo ich prvé vnúčatko. A znova to bolo dievčatko.

Všetci sa na príchod nového člena rodiny veľmi tešili. Vďaka ich vysokému počtu je doma vždy veselo a veria tomu, že s bábätkom im bude na rodinných oslavách ešte veselšie. Rodičom sa podarilo dcéry dobre vychovať. Všetky sú dnes šťastné a úspešné. Za to si Janet s Grahamom nepochybne zaslúžia veľký obdiv.

ZDROJ: theguardian.com

 

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…