Bratislavskí dopravní policajti boli v priebehu ich včerajšej služby vyslaní k dopravnej nehode, ku ktorej došlo na Dunajskej ulici.
Cyklista, ktorý prechádzal týmto úsekom sa pravdepodobne dostatočne dôsledne nevenoval vedeniu svojho bicykla po rovnej ceste v dôsledku čoho pri prechádzaní okolo parkovacieho boxu narazil do tam zaparkovaného vozidla.
Informovala o tom Polícia na sociálnej sieti.
Pri náraze toto vozidlo zn. Jaguar XF poškodil, pričom k zraneniu cyklistu alebo iných osôb nedošlo.
Po príchode na miesto policajti podrobili cyklistu dychovej skúške, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom. Cyklistovi bola nameraná hodnota 1,01 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 2,1 promile – stav ťažkej opitosti. Objasňovaním ďalších okolností tejto nehody sa zaoberajú policajti krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.
Polícia v súvislosti s týmto prípadom apeluje aj na cyklistov a iných nemotorových účastníkov cestnej premávky – jazdou pod vplyvom alkoholu ohrozujete nielen seba ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.
Polícia dodala do pozornosti ustanovenie zákona č. 8/2009 o cestnej premávke, v zmysle ktorého„toto neplatí pre cyklistu, vodiča kolobežky s pomocným motorčekom a vodiča samovyvažovacieho vozidla jazdiaceho v obci a pre cyklistu, vodiča kolobežky s pomocným motorčekom a vodiča samovyvažovacieho vozidla jazdiaceho po cestičke pre cyklistov, ak množstvo alkoholu v jeho organizme nepresiahne hodnotu 0,24 miligramu etanolu na liter vydýchnutého vzduchu pri vyšetrení dychovou skúškou prístrojom alebo 0,5 gramu etanolu na kilogram hmotnosti vyšetrovanej osoby pri lekárskom vyšetrení zo vzorky krvi plynovou chromatografiou“
Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…