Materské školy, prvý stupeň základných škôl a končiace ročníky stredných škôl sa budú môcť „stopercentne“ otvoriť od 8. februára. Potvrdil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) v dnešnej diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo.

Zároveň zdôraznil, že školy majú prejsť na takzvaný školský semafor. Riaditeľom škôl sa tak ponúkne možnosť, aby po odsúhlasení zriaďovateľom nechal na vymedzené obdobie školu zatvorenú. Škola by sa následne mohla pripraviť na prípadné testovanie. O otvorení škôl by po odsúhlasení uznesenia vlády mohli rozhodovať aj Regionálne úrady verejného zdravotníctva SR. Tie by nehodnotili pripravenosť samospráv, ale lokálnu epidemickú situáciu. Rodičom detí zo zatvorenej školy by sa v danom období pandemická OČR nezrušila.

 

zdroj: SITA, Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…

Slovenský lekár to už nevydržal a povedal to na rovinu: Politici, zrušte všetky opatrenia a prestaňte ľudí nútiť do očkovania!

MUDr. Slavomír Šuch je lekár internej JIS a urgentného príjmu v nemocniciach…

Primár Kulkovský to už nevydržal a povedal to na rovinu: Antigénové testy sú nespoľahlivé a ich falošná negativita sa nám vypomstí!

Primár Milan Kulkovský zdieľal na sociálnych sieťach príspevok, v ktorom poukazuje na to,…