MIMORIADNE

Ministerstvo financií SR chce stimulovať záujem o očkovanie proti covidu-19 príspevkom na očkovanie a sprostredkovateľským bonusom. V stredu to oznámil minister financií Igor Matovič.

Každý týždeň sa očakáva čerpanie až 2 miliónov eur.

Do lotérie sa dostanú tí, ktorí sa rozhodnú dať zaočkovať. “Do žrebovania budú zaradení aj ľudia, ktorí už sú očkovaní,” povedal Matovič.

Druhým nástrojom na zvýšenie záujmu o očkovanie je bonus za odporúčanie, ktorý dostanú tí, ktorí presvedčia ostatných, aby sa dali zaočkovať. Ak niekto presvedčí osobu mladšiu ako 50 rokov, dostane 30 eur, ak osobu vo veku 50 až 60 rokov, bude to 60 eur, a ak presvedčí osobu staršiu ako 60 rokov, bonus bude 90 eur.

Podľa Matoviča je lepšie investovať do týchto aktivít dnes, ako čeliť hospodárskym stratám spôsobeným treťou vlnou pandémie. Matovič nešpecifikoval, ako budú ľudia dokazovať, že dotyčnú osobu presvedčili, aby sa dala zaočkovať.

Na päťmiliónovom Slovensku dostalo prvú dávku vakcíny 2 022 079 ľudí, z toho 1 568 552 ľudí dostalo druhú dávku. Celkovo je Slovensko v miere zaočkovanosti pod priemerom EÚ.

 

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…

Slovenský lekár to už nevydržal a povedal to na rovinu: Politici, zrušte všetky opatrenia a prestaňte ľudí nútiť do očkovania!

MUDr. Slavomír Šuch je lekár internej JIS a urgentného príjmu v nemocniciach…

MIMORIADNE: Školy sa nakoniec v pondelok na celom Slovensku neotvoria!

BRATISLAVA 4. februára (SITA) – Únia miest Slovenska (ÚMS) vyzýva vládu SR…