Taká je realita „dobrovoľného“ celoplošného testovania antigénovými testami Matovičovej vlády. Európska komisia v prijatom odporúčaní doslova popiera spôsob, akým sa vykonalo testovanie na Slovensku.

ĎALŠIA BLAMÁŽ: EURÓPSKA KOMISIA ODMIETLA MATOVIČOVE PLOŠNÉ TESTOVANIE!
“Mali sme byť vzorom minimálne pre EÚ, sme na smiech pred celým svetom. Taká je realita “dobrovoľného” celoplošného testovania antigénovými testami Matovičovej vlády. Európska komisia v prijatom odporúčaní doslova popiera spôsob, akým sa vykonalo testovanie na Slovensku.” Uzatvára europoslanec Milan Uhrík za ĽSNS vo svojom statuse.
Aké sú európske kritériá pre nasadenie antigénových testov?
  • používanie testov, ktorých senzitivita je vyššia ako 80 %. Matovičove testy dosahovali 30 %.
  • testovanie vykonáva len vyškolený zdravotnícky personál. Matovič nahnal na testovanie veterinárov, zubárov a študentov, ktorých nevyplatil.
  • antigénové testy by sa mali použiť do piatich dní, kedy začal mať pacient príznaky COVID-19. Matovič testoval hlava nehlava – zdravých aj chorých bez rozdielu.
Ako a kde má podľa EÚ prebiehať testovanie antigénovými testami?
  • keď nie sú dostupné PCR testy a v ohnisku má aspoň 10% pacientov príznaky na COVID-19. Matovič prikázal testovať aj oblasti, kde sa potvrdené prípady pohybovali na úrovni pod 1 %
  • antigénové testovanie by sa malo zamerať skôr na zdravotnícky personál, na domovy sociálnych služieb, teda na rizikový personál. Matovič testuje každého obyvateľa od 10 do 65 rokov.
  • antigénový test by sa mal potvrdiť PCR testom – v ohniskách nákazy by sa negatívny test a mimo ohnísk nákazy by sa pozitívny test mal potvrdiť PCR testom. Matovič za opakované testovanie ľudí surovo pokutoval.
Európska komisia neodporúča členským štátom celoplošné testovanie.

Napriek tvrdohlavosti Matoviča stojíme pred ďalšou fázou celoplošného testovania, ktoré sa má uskutočniť v niekoľkých kolách v decembri. „Slovensko má na čele diktátora, ktorý nepozná diskusiu a vinu hádže vždy na iného. Výsledkom je, že napriek zákazu vyšlo na námestia protestovať 15-tisíc ľudí. A som presvedčený, že čoskoro ich bude ešte viac…“, uzatvára europoslanec za ĽSNS vo svojom statuse.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

zdroj: Milan Uhrík – europoslanec

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…