Denník Nový Čas sa dostal k lekárskej správe z nemocnice v Ružomberku, ktorá má opisovať prvotné vyšetrenia policajného exprezidenta po prvom zranení v oblasti oka 10. decembra.

“Práve v tento dátum ho priviezli do Vojenskej nemocnice v Ružomberku, kde sa podrobil operácii na ORL oddelení. Neskôr ho vyšetrovalo očné konzílium. Lekári opisujú, že pacienta prijali na kliniku ORL pre problémy s pravým okom. Lučanský mal mať poškodené oko natoľko, že sa mu vpáčilo do prínosnej dutiny. Taktiež mal krvné zrazeniny v tkanivách okolo oka. Okrem toho mal mať zlomeninu očnicového oblúka.” uviedol nezávislý denník čas.sk

“Po vyšetrení mu odporučili prezretie odborníkom v neurochirurgickom konzíliu. Lekári totiž konštatujú, že ráno sa Lučanskému pri pokuse prevozu na kontrolné očné vyšetrenie mal pošmyknúť vozíček, na ktorom sa prevrátil a udrel si hlavu vzadu v oblasti temena. Na všetko si však následne mal pamätať, neudával ani točenie hlavy ani nezvracal. Lučanského však mali poslať aj na kontrolu na CT vyšetrenie.” dodal denník čas

“ÚVN SNP Ružomberok – FN nemá oprávnenie vyjadrovať sa k zdravotnému stavu svojich pacientov,” povedala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

“Ministerka po utorkovej samovražde Milana Lučanského pripustila, že v kontexte nových informácií mohlo ísť aj v prvom prípade o pokus o samovraždu, no zopakovala, že žiadne dôkazy tomu nenasvedčujú. Túto verziu potvrdil aj generálny prokurátor Maroš Žilinka.” ukončil cas.sk

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý bol väzobne stíhaný v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove, sa v utorok 29. decembra pokúsil v ústave o samovraždu. Následkom zranení 30. decembra v podvečerných hodinách podľahol.

Koaličná strana SaS je šokovaná tým, čo sa udialo bývalému policajnému prezidentovi Milanovi Lučanskému. Ocenila, že generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milan Ivan vyvodil osobnú zodpovednosť.

Za správny krok považuje aj zriadenie komisie na prešetrenie celej udalosti. TASR o tom informoval hovorca strany Ondrej Šprlák. “Je pochopiteľné, že jeho pokus o samovraždu vyvoláva viacero otázok. Ako extrémne dôležitý svedok mal určite čo povedať aj o vládnutí Smeru-SD,” skonštatovala SaS.

zdroj: Nový čas

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…