Na konci roka 2020 nám bolo s hlbokým žiaľom oznámené, že nás navždy opustil generál Milan Lučanský. Bývalý policajný prezident spáchal samovraždu a následne zomrel v nemocnici. Po viac ako mesiaci od rozbehnutia “nezávislej komisie”, ktorá sa má primárne sústrediť na objasnenie okolností samovraždy Lučanského, neboli verejnosti oznámené žiadne nové informácie. 

 

Komisia naďalej mlčí

Škandalózna situácia nastala po odvisielaní jedného z dielov sierálu Pumpa, kde vystúpila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Neváhala povedať jej známu repliku, počas ktorej oznámila že Lučanský “nebol Kuciak ani Palach” na čo jej jeden z hercom odpovedal “Toto som potreboval počuť”. Kolíková, ktorá po týchto slovách vyznela ako bez chrtovej kosti, sa o generálovi Lučanskom naďalej vyjadrovala ako o obvinenej osobe aj napriek tomu, že zákon hovorí o skončení trestného stíhania voči mŕtvej osobe.

Komisia Márie Kolíkovej ktorá je viazaná mlčanlivosťou aj naďalej mlčí, Denisa Saková rozpráva o nových otázkach vyplývajúcich z doterajšieho vyšetrovania zatiaľ čo v Prešove sa Marián Kotleba pokúšal, aké je to obesiť sa na teplákovej súprave a vydržal presne 15 sekúnd. Juraj Krúpa, jeden z členov komisie by to podľa svojho správania a názorov najradšej uzavrel ako samovraždu a Kolíkova tvrdí, že nemá absolútne žiadny dôvod prečo odstúpiť zo svojej funcie a tvári sa ako je všetko v poriadku. Ako je ale možné, že sa podarilo spáchať samovraždu tak prominentému väzňovi, akým bol generál Milan Lučanský?

Kým komisia skúma dôkazy ktoré majú povolené a orgány činné v trestnom konaní konajú v dvoch trestných veciach, o ktorých bohužiaľ verejnosť nemá žiadné informácie, musela ministerka Kolíková vysvetľovať situáciu iného pokusu o samovraždu týkajúceho sa veľmi dôležitej osoby.

 

Verejnosť očakáva odpovede

Slovenskom otriaslo pár nových medializovaných káuz a tak sa média sústredili menej na prípad generála Lučanského. O necelý mesiac mala ale Kolíková na svojom stole ďalší pokus o samovraždu! Bývalá tajomníčka Monika Jankovská a zároveň aj bývala kolegyňa Kolíkovej v predchádzajúcej vláde sa predávkovala antidepresívami! Svoje vyjadrenie na adresu “obvinenej Jankovskej” odprezentovala absolútne bez emocií.

Prípad bývalej kolegyňe Kolíkovou vôbec neotriasol a to sa verejnosť domnievala, že ju zasiahne smrť generála, s ktorým sa ani osobne nepoznala. Prešiel už nejaký ten čas od samovraždy generála Lučanského a rodina, verejnosť a on by si zaslúžili dozvedieť sa aspoň sčasti nejaké nové informácie o tom, akým smerom sa uberá vyšetrovanie a kedy budú zverejnené zatiaľ utajované skutočnosti.

Naučené repliky Márie Kolíkovej o pošmyknutí sa a o samovražde Milana Lučanského nielen že nestačia verejnosti ale sú nepostačujúce aj pre komisiu, ktorá bola vymenovaná samotnou ministerkou!

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…