Práve sa stalo

Na piatkovom zasadnutí pandemickej komisie sa bude rokovať o novom sprísnení opatrení pred šírením koronavírusu na Slovensku.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal sa v posledných dňoch snažil vyrokovať možnosť otvorenia lyžiarskej sezóny. Ich majitelia o to žiadajú ešte tento kalendárny rok. Dočkal sa však opaku.

Minimálne do začiatku januára budúceho roka sa lyžiarska sezóna konať nebude. Konzílium odborníkov totiž neplánuje žiadne uvoľnovanie opatrení. Práve naopak.

Eviduje totiž jasnú a čerstvú informáciu z konzília odborníkov, že na piatkovom zasadnutí pandemickej komisie odporučí sprísniť opatrenia – vrátane uzatvorenia zimných lyžiarskych stredísk.

Sprísnenie opatrení avizuje aj minister zdravotníctva Marek Krajčí či premiér Igor Matovič. Tým totiž doteraz neprešiel plán masového plošného testovania. Ako jediný iný krok teda vidia lockdownn resp. sprísnenie opatrení.

Slovensko sa aktuálne z hľadiska epidemiologickej situácie nachádza v pasci. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Ako dodal, pri súčasnom náraste pozitívnych prípadov, má Slovensko dve možnosti, a to celoplošné testovanie alebo rôzne stupne lockdownu. „Testy nemáme zabezpečené a som zvedavý, kto sem príde pred Vianocami a povie, že bude lockdown,“ pýtal sa premiér.

zdroj: SITA

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…