Dopravní policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave dňa 28.02.2023 vo večerných hodinách dokumentovali dopravnú nehodu, ktorá sa stala na križovatke ulíc Šancová – Račianska.
Podľa doterajších informácií jazdil vodič s trolejbusom po Šancovej ulici v smere na Hlavnú stanicu vo vyhradenom jazdnom pruhu pre MHD. Pri prejazde križovatkou na svetelný signál „VOĽNO“ mu náhle do jazdnej dráhy vošiel z pravej strany chodec.
17 – ročný chodec prechádzal cez riadne označený priechod pre chodcov riadený svetelnou signalizáciou na svetelný signál „STOJ“, v dôsledku čoho došlo k ich stretu. Na miesto bola privolaná rýchla zdravotná pomoc, ktorá 17 – ročného chodca s ťažkými poraneniami hlavy previezla do jednej z bratislavských nemocníc k ošetreniu. Požitie alkoholických nápojov u vodiča trolejbusu vykonanou dychovou skúškou zistené nebolo.
Bratislavská polícia týmto apeluje na chodcov, aby boli zodpovední a cez riadne označené priechody pre chodcov riadené svetelnou signalizáciou prechádzali LEN na signál „VOĽNO“ v tomto prípade zelené svetlo. Zároveň pripomíname, aby zvýšili svoju pozornosť na priechodoch, ktoré sú vedené cez „BUS“ pruhy.
Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…