The map, 2013, based on 1.1 billion users

V ranných hodinách došlo na železničnom nadjazde na ceste medzi obcou Ladce a Košeca, okres Ilava k tragickej dopravnej nehode. Z dôvodu jej dokumentovania bola cesta I/61 neprejazdná niekoľko hodín.

Na základe doteraz zisteného, k dopravnej nehode došlo pravdepodobne tak, že vodič osobného motorového vozidla Suzuki Jimmy, ktorý jazdil v smere na obec Košeca sa dostal v dôsledku poľadovice do šmyku, následkom čoho prešiel do protismernej časti vozovky. Tu sa zrazil s oproti idúcim autobusom, ktorého po zrážke odhodilo do zvodidiel mosta. Vodič autobusu pritom ako sa snažil zabrániť pádu vozidla cez zvodidla tým, že vyrovnával riadenie sa zrazil s vozidlom Ford Tranzit.
Vodič autobusu a 6 cestujúcich neutrpeli pri nehode žiadne zranenia. Vodičovi vozidla Ford Tranzit boli spôsobené ťažké zranenia, mal by byť však mimo ohrozenia života. Napriek snahe všetkých záchranných zložiek, 74 ročný vodič vozidla Suzuki Jimmy svojim zraneniam na mieste nehody podľahol.
Dychová skúška vodiča autobusu bola negatívna. U vodiča Ford Tranzit bol nariadený z dôvodu nemožnosti vykonania dychovej skúšky odber krvi na zistenie požitia alkoholu.
Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženie na zdraví v súbehu s prečinom usmrtenie. Za účelom ozrejmenia okolností, za ktorých k nehode došlo, bol do vyšetrovania pribratý súdny znalec z odboru cestná doprava.
Žiadame vodičov, aby v tomto ročnom období počas jazdy zvýšili opatrnosť. Dni sú kratšie, na cestách sa často šmýka a aj viditeľnosť je mnohokrát kvôli hmle alebo dažďu znížená. Preto je nevyhnutné, aby vodiči svoju jazdu prispôsobili aktuálnym poveternostným podmienkam a zbytočne neriskovali.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…