The map, 2013, based on 1.1 billion users

V sobotu podvečer (03.12.2022) došlo v priebehu hodiny v treťom bratislavskom okrese k trom lúpežným prepadnutiam.

Na základe doposiaľ zistených informácií mal v prvom prípade približne o 19.15 hod na Filiálnom nádraží v sobotu (03.12.2022) požadovať od poškodenej neznámy páchateľ psa, ktorého mala priviazaného na vôdzke. Po tom čo poškodená nesúhlasila, mal ju fyzicky napadnúť a vytrhnúť jej vôdzku so psom z rúk. Napadnutá žena začala ihneď kričať o pomoc,. Na to zareagoval okoloidúci neznámy muž, ktorý pribehol k napadnutej žene a páchateľovi zobral psa z rúk.

Druhý prípad lúpežného prepadnutia sa odohral ani nie do hodiny neďaleko pohostinstva na Račianskej ulici. Páchateľa zaujali ďalšie dve ženy, ktoré sa spolu so svojím psom nachádzali v blízkosti pohostinstva. Po tom, čo k nim pristúpil, začal vykrikovať a snažil sa získať tašku so psom. Následne sa zmocnil tašky a jedna z prítomných žien sa snažila získať psa naspäť. V tom ju páchateľ udrel päsťou do tváre. Ženám sa napokon podarilo psa získať naspať a utiecť z miesta udalosti.
Po pár minútach od predchádzajúceho skutku spozoroval páchateľ na Teplickej ulici ženu, ktorej sa začal vyhrážať, že ak mu neodovzdá jej mobilný telefón tak ju zabije. Preto sa vystrašená žena dala na útek. To však neznámeho páchateľa neodradilo a začal ju prenasledovať. Vyhrážanie sa zo strany prenasledovateľova po dobehnutí poškodenej neprestávalo, a preto sa poškodená opäť snažila uniknúť páchateľovi. Nakoniec sa jej to podarilo, a neznámy páchateľ nepokračoval v tej istej trase ako ona.
Vo všetkých prípadoch sa poškodené dostavili na príslušné policajné oddelenia, kde podali trestné oznámenia. Policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III ihneď začali vykonávať potrebné úkony, vďaka ktorým sa podarilo v nedeľu (04.12.2022) v ranných hodinách podozrivého zadržať.

Na základe zistených skutočností vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III vzniesol v oboch prípadoch 34-ročnému Petrovi z Bratislavy obvinenie z trestného činu lúpeže.
Ak ste boli svedkom daných udalostí, alebo viete akékoľvek informácie, súvisiace s uvedenými udalosťami, môžete ich poskytnúť na bezplatnom telefónnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne formou súkromnej správy na FB stránke Polícia SR – Bratislavský kraj.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj 

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…