The map, 2013, based on 1.1 billion users

POLICAJTI ZASTAVOVALI UNIKAJÚCE VOZIDLO. POUŽILI MAJÁK, MEGAFÓN AJ STREĽBU.  VODIČ MAL ZÁKAZ ČINNOSTI, DROGY V KRVI AJ V AUTE.

Policajti PMJ z Nitry počas svojej služby v služobnom obvode Dvory nad Žitavou spozorovali v obci Strekov vozidlo BMW. Jeho vodič mal mať podľa ich informácií uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Policajti chceli uvedené vozidlo zastaviť, pričom vodič nereagoval na svetelnú a zvukovú signalizáciu. Zrýchlil a bezdôvodne prechádzal do protismeru, čím ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a chcel ujsť. Ani na opakované výzvy nereagoval a v jazde ďalej pokračoval na obec Rubáň.
Následne policajti použili varovný výstrel do vzduchu, ale vodič pridal a rýchlosťou viac ako 150 km/h unikal. Policajti použili opakovane varovný výstrel, ale ani na ten vodič nezastavil. Hliadka sa snažila vozidlo predbehnúť a takým spôsobom vodiča donútiť k zastaveniu, ale vodič strhol volant na služobné vozidlo a snažil sa ho vytlačiť. Po opakovaných výzvach cez megafón policajt vystrelil dvojranu na ľavé predné koleso, ale ani to vodiča nezastavilo. Po niekoľkých kilometroch vodič zišiel do poľa, kde začal nad vozidlom strácať kontrolu. Nakoniec ho policajti zastavili a vytiahli z vozidla von.

Vodič bol na ľavom ramene postrelený, preto mu policajti okamžite poskytli prvú pomoc a zavolali rýchlu záchrannú službu. 48 ročný muž sa však na bolesť nesťažoval a s policajtmi komunikoval. Uviedol im, že sa snažil ujsť preto, lebo má zadržané vodičské oprávnenie. Následnou lustráciou sa to aj potvrdilo. Vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia a má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do roku 2030.
Následne bol podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom, ale keďže javil známky požitia omamných a psychotropných látok bol podrobený odberu biologického materiálu. Z odberu vyšlo, že je pozitívny na amfetamín a metamfetamín.
Na miesto bol vyslaný aj služobný pes pre podozrenie, že vo vozidle sa môžu nachádzať drogy. Vo vozidle bol nájdený hašiš, marihuana a pervitín, ktoré putovali na expertízne skúmanie.
Polícia v Nových Zámkoch začala trestné stíhanie pre trestné činy marenia výkonu úradného rozhodnutia a pre drogovú trestnú činnosť.
Okolnosťami vykonaného služobného zákroku sa zaoberá Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra.

zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…