The map, 2013, based on 1.1 billion users

Policajný vyšetrovateľ z Prievidze vzniesol voči 30-ročnému mužovi obvinenie za zločin týranie blízkej osoby a zverenej osoby.

Obvinený muž mal od presne nezisteného obdobia od marca roku 2021 do marca 2023 v jednom z bytov v Handlovej spôsobovať fyzické a psychické utrpenie svojej mladej, 25-ročnej družke a to aj v čase, keď je tehotná.
„Pokoj“ od útokov svojho druha mala len v čase, keď bol vo väzení. Po jeho návrate z výkonu trestu v júni minulého roka v čase, keď bol pod vplyvom alkoholu v ubližovaní a týraní svojej mladej družky pokračoval. Bil ju do tváre, vykrúcal jej ruky a vulgárne jej nadával…
K poslednému útoku došlo v stredu, keď obvinený mal svojej družke povedať, ak sa nevráti z obchodu do 10 minút alebo pôjde k svojej matke, tak ju zabije, lebo sa basy nebojí.
Tieto slová spôsobili mladej žene stres a taktiež aj fyzické i psychické utrpenie. Bála sa, že by mohol svoje hrozby uskutočniť a preto šla na políciu. Na základe jej oznámenia mohla polícia okamžite konať Policajti muža obmedzili v zmysle zákona na osobnej slobode.
Vyšetrovateľ po vykonaní potrebných procesných úkonov spracoval návrh na väzobné stíhanie 30-ročného útočníka. O tom, či bude stíhaný väzobne bude rozhodovať súd. Obvinenému za uvedený zločin v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na sedem až pätnásť rokov.
Domov by mal byť bezpečným prostredím a každý sa tam má pochopiteľne cítiť v absolútnom bezpečí. Častokrát je žiaľ opak pravdou. Bohužiaľ obete domáceho násilia mlčky trpia a o svojom trápení nikomu nepovedia. V mnohých prípadoch takéto násilné správanie vyústi až do tragédie…

Privolať políciu nie je žiadna hanba. Apelujeme na obete akéhokoľvek násilia, aby kontaktovali políciu. Násilie v akejkoľvek jeho podobe je neprijateľné.
Taktiež apelujeme aj na najbližšie okolie- susedov, príbuzných, či známych, aby neboli ľahostajní a v prípade, že sú svedkami násilia, nás kontaktovali.
Nezabúdajte, nie ste v tom sami. V súčasnej dobe sú zákonné možnosti, ako pomôcť obetiam násilia. Aby polícia mohla obetiam pomôcť, musí však o protiprávnom konaní vedieť.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…