The map, 2013, based on 1.1 billion users

V poobedňajších hodinách dňa 14.10.2022 boli záchranári HZS požiadaní o pomoc pre slovenského turistu, ktorý sa pri zostupe z Kežmarského štítu pošmykol a svoj pád nedokázal zastaviť a zrútil sa na stranu Skalnatej doliny.

Jeho kolegovia s ním stratili aj vizuálny kontakt. Záchranári HZS okamžite požiadali o súčinnosť posádku VZZS, ktorá zobrala na palubu vrtuľníka dvoch záchranárov HZS a smerovali do Skalnatej doliny. Pre nepriaznivé poveternostné podmienky, slabú viditeľnosť, boli záchranári vysadení pod stenou a začali pátrať po spadnutom turistovi. Následne boli podobne priblížení ďalší dvaja záchranári. Telo turistu našli zakliesnené v žlabe spadajúcom do doliny, žiaľ pri páde utrpel poranenia nezlučiteľné so životom. Následne bolo telo nebohého 58-ročného Slováka transportované do Starého Smokovca, kde bolo odovzdané príslušníkom PZ SR a obhliadajúcemu lekárovi.

Ešte neskončila záchranná akcia na Kežmarskom štíte a prišlo hlásenie z Chaty pod Rysmi, ktoré hovorilo o tom, že sa jedna osoba zrútila z Kohútika ku chate. Záchranári aj v tomto prípade požiadali o súčinnosť posádku VZZS, ktorá letecky transportovala dvoch záchranárov HZS k Žabím plesám. Pre zlú viditeľnosť nemohli letieť bližšie k postihnutému. Na mieste poskytli mužovi neodkladnú zdravotnú starostlivosť a následne ho aj za pomoci pracovníkov chaty pozemne transportovali na chatu. Tu sa jeho zdravotný stav zhoršil, až bola zahájená kardiopulmonálna resuscitácia, ktorá bola žiaľ neúspešná. Telo nebohého bude transportované zajtra v skorých ranných hodinách.

zdroj: hzs.sk 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…