Leto je tu, a preto nečudo, že sa väčšina z nás snaží nájsť najefektívnejšie a najbezbolestnejšie spôsoby, ako schudnúť čo najrýchlejšie. Ak je pre vás ťažké dodržiavať nejakú diétu a najradšej by ste boli, ak by ste sa v jedle nemuseli obmedzovať, možno sme pre vás našli účinný spôsob. 

tomto článku vám predstavíme dva jednoduché spôsoby ako začať jesť menej bez toho, aby ste cítili veľké obmedzenie. Taktiež si nezabudnite prečítať jeden bonusový tip na konci článku.

Vymeňte svoje taniere:
Možno ste o tom nepočuli, no existuje veda, ktorá sa nazýva gastrophysics. V slovenčine nemá doslovný preklad, no vo voľnom preklade je to niečo ako gastropsychológia alebo psychológia stravovania, ktorá ovplyvňuje vaše stravovacie návyky. Podľa nej, všetko od váhy riadov ku tvaru, veľkosti a farbe tanierov, dokáže ovplyvniť, koľko jedla zjete. Prvým krokom je vyhodiť velikánske taniere a kúpiť si menšie. Štúdie dokázali, že rovnaké množstvo jedla bude vyzerať odlišne na veľkom a malom tanieri.

Ak si dáte malú porciu na veľký tanier, vaša myseľ vás presvedčí, že je toho málo a pravdepodobne si ešte viac naberiete. To neskôr môže viesť k prejedaniu sa.

Ak však dáte rovnakú porciu na menší tanier, jedlo sa vám bude zdať väčšie, takže ho spokojne zjete bez pocitu, že by ste ešte boli hladní. Tento rozdiel vo vnímaní veľkosti sa nazýva Delboeufová ilúzia.

Vyberte si správnu farbu:
Nezáleží len na veľkosti taniera, ale taktiež aj na jeho farbe. To znamená, že by ste si mali vyberať takú farbu tanierov, ktoré kontrastujú s jedlom, ktoré jete. Máte biely a červený tanier, a potrebujete naservírovať cestoviny zmiešané s bielom omáčkou a paradajkovou omáčkou. Výskumy ukázali, že ak bielu omáčku položíte na biely tanier, pravdepodobne si znovu naložíte. Funguje to tak preto, lebo farby splynú dokopy a budete mať pocit, že porcia nie je dostatočne veľká.

Ale ak položíte bielu omáčku na červený pohár, kontrast bude veľký a už nebudete mať pocit, že je toho málo. Štúdie ukázali, že keď farba tanierov nie je rovnaká ako jedlo, naservírujeme si o 30% menej jedla.

Pravdaže, nie je najjednoduchšie mať rôznofarebné taniere, aby sme si mohli dať taký, ktorý práve potrebujeme. Preto vám odporúčame kúpiť si modré. Modrá všeobecne potlačuje chuť do jedla a taktiež žiadne prirodzené jedlo nie je modré, čiže vždy budete mať kontrast.

Bonus:
S týmto trikom zabijete dve muchy jednou ranou. Pred každým jedlom vypite plný pohár vody, najlepšie by bolo až dva. Voda zaplní váš žalúdok a tým pádom zjete menšiu porciu. Nielen že vám to pomôže zmenšiť príjem kalórii za deň, ale taktiež budete hydratovaný, čo je skvelé pre vaše zdravie. Taktiež je tento trik skvelý pre ľudí, ktorí zabúdajú piť počas dňa.

Dúfame, že tieto tipy vám pomôžu schudnúť. Nezabudnite sa podeliť o vaše výsledky s nami do komentárov.

ZDROJ brightside.me

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…