Niekedy je veľmi ťažké odolávať chutným a kalorickým jedlám, hlavne ak ste na prísnej diéte. Buďme úprimní! Ak hladujete celý deň a večer otvoríte dvere chladničky, je takmer nemožné bojovať s pokušením uchmatnúť si z nej niečo chutné. Čo s tým?

Existujú tzv. potraviny na chudnutie, ktoré môžete jesť počas celého dňa, bez toho, aby ste pribrali, pretože obsahujú minimálne množstvo kalórií a sú veľmi prospešné pre vaše zdravie.

V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, aké.

#17. Zeler

 

Približne 95% zeleru je voda. Tento super zdravý produkt

obsahuje 30% dennej potreby vitamínu K. Najlepšie je jesť zeler keď je čerstvý, pretože stráca väčšinu svojich užitočných vlastností do piatich dní od narezania.

#16. Rukola

 

Dve šálky rukoly majú len 10 kcal. Vďaka nej schudnete bez toho, aby ste si poškodili zdravie. Túto zeleninu môžete skombinovať s bielym syrom a pokvapkať olivovým olejom.

#15. Vaječné bielky

 

Rovnako aj  bielok môžete jesť vo veľkých množstvách. Je to dokonca užitočné pre tých, ktorí dodržiavajú prísnu diétu. Zmixujte niekoľko bielkov a paradajok a získate chutnú omeletu. Avšak, ak sa zaujímate o vašu postavu, je lepšie, aby ste ju nesmažili na oleji.

#14. Šalát

 

Šalát je plný vitamínov A a C, ako aj kyseliny listovej a železa. Neobsahuje takmer žiadne kalórie, takže jeho konzumácia vo veľkom množstve nespôsobí žiadne zvýšenie telesnej hmotnosti.

Čítať
Najväčšie omyly pri chudnutí: Kvôli čomu nechudneme?

#13. Uhorky

 

Táto zelenina obsahuje takmer rovnaké množstvo vody ako zelerČerstvé chrumkavé uhorky majú veľa zdravotných výhod. Väčšinu ich nutričnej hodnoty obsahuje šupka. Ide najmä o  betakarotén, ktorý prospieva vašim očiam. 

#12. Karfiol

 

Karfiol je vynikajúci zdroj vitamínov C a K. Najviac živín má v sebe, ak  je konzumovaný surový.

#11. Paradajky

 

Paradajky sú plné lykopénu, vitamínov A, C a B2, kyseliny listovej, vlákniny, chrómu a draslíka. Sú prakticky bez kalórií a poskytujú nám rôzne živiny, ktoré sú životne dôležité pre naše zdravie.

#10. Brokolica

 

Brokolica je obľúbené jedlo tých, ktorí sa snažia zhodiť kilá navyše. Okrem vitamínov A, C, E a K obsahuje približne 20% dennej potreby vlákniny.

Čítať
Pripravte telo na celý rok: Bylinky proti únave, pre krásu i chudnutie

#9. Popcorn

 

Jedna šálka popcornu nikdy neublíži vášmu telu. Toto „filmové“ občerstvenie sa väčšinou zložený zo vzduchu a môžete si ho vychutnať bez toho, aby ste sa obávali zvýšeniu vašej hmotnosti.

#8. Kel

 

Kel, rovnako ako iné jedlé morské riasy, obsahuje veľké množstvo jódu a je takmer bez kalórií. Ale to neznamená, že by ste sa mali hneď ponáhľať a robiť si sushi s morskými riasami. Pamätajte, že ryža má vysoký glykemický index a tá vám veľmi neprispeje k rýchlemu úbytku hmotnosti.

#7. Čerstvý hrášok

 

Hrach má veľmi nízky obsah kalórií: šálka hrášku obsahuje okolo 35 kcal. Táto zelenina je bohatá na vlákninu a bielkoviny. 

#6. Grapefruit

 

Grapefruity pomáhajú stabilizovať hladinu cukru v krvi. Sú plné vitamínu C a kvôli svojej nízkej kalorickej hodnote vám môžu pomôcť znížiť zvyšné centimetre okolo vášho pásu.

Čítať
Táto diéta, spočívajúca v konzumácii varených vajec, vám pomôže schudnúť 10 kg už v priebehu 14 dní!

#5. Melón

 

Melón uspokojí vašu chuť na sladké bez toho, aby ste sa báli, že priberiete. Obsahuje viac ako polovicu odporúčanej dennej hodnoty vitamínov A a C.

#4. Jahody

 

Ďalšie nepostrádateľné jedlo pre všetkých, ktorí sa snažia schudnúť. Jahody sú bohaté na draslík a vlákninu a majú protizápalový účinok.

#3. Černice

 

Černice sú plné antioxidantov a vitamínu C. Okrem toho majú úžasnú chuť. Sú bezpečné aj pre tých, ktorí sú už dlho na diéte. Ich obsah kalórií je relatívne nízky.

#2. Pomaranče

 

Pomaranče sú jedným z najchutnejších plodov. Najviac sú známe pre vysoký obsah vitamínu C. Mimochodom, biela látka pod oranžovou kôrou, dreň, obsahuje veľa vlákniny, čo pomáha znižovať cholesterol.

#1. Čučoriedky

 

Čučoriedky majú viac antioxidantov, ako akékoľvek iné ovocie. Preto šálka čučoriedok pomôže udržať rovnováhu vašej diéty. Táto potravina je ľahká v kalóriách, takže sa nemusíte obávať rizika nárastu hmotnosti.

Neoddeliteľnou súčasťou chudnutia je zdravá výživa, ktorá je zároveň aj prevenciou mnohých zákerných chorôb, no aj tu platí, že nie je jedno, aké výživové doplnky si zvolíte.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.
Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…