Práve sa stalo
Dnes, 17. novembra, dňa boja za slobodu a demokraciu, plánujú vo veľkom vyjsť do ulíc slovenských miest mnohí ľudia. Chcú dať najavo, čo si myslia o vláde Igora Matoviča. Protesty sa uskutočnia v Bratislave a ďalších mestách Slovenska vrátane Košíc, Prešova, Michaloviec, Banskej Bystrice, Popradu či Žiliny. V Bratislave sa uskutoční protest na Hodžovom námestí, začína sa o 16.00 h. Na 15.00 h je ohlásená aj tzv. prechádzka na Námestí slobody Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) v pondelok (16. 11.) vyzval ľudí, aby zvážili svoju účasť na týchto zhromaždeniach. Ak niekto z opozičných politikov vyzýva na zhromažďovanie, podľa ministra pošliapava odkaz 17. novembra. Niektorí účastníci však ignorujú nariadenia a viacerí dokonca nemajú rúška.

Robert Fico sa priznal k chybám z minulosti, ktoré urobil ako najdlhšie slúžiaci premiér SR. Zároveň však podotkol, že kým po voľbách očakával zápas o sociálny štát, mýlil sa. Pretože dnes prebieha zápas o základné slobody. Ľuďom ponúkol referendum o predčasných voľbách. Povedal však, že na to potrebuje podporu ľudí. Vyzbierať totiž musí 350-tisíc podpisov. „Nenechajte sa zastrašiť. Je neuveriteľné, že na 17. novembra nás zastrašujú. Kto máte chuť, choďte a pridajte sa protestom. Ale v pokoji a kľude, lebo pokoj a kľud je to, čo táto krajina potrebuje,“ povedal Fico.

Pred Úradom vlády SR a Prezidentským palácom sa zišlo niekoľko stoviek ľudí, ktorí plánujú protestovať proti vládnym opatreniam v boji proti koronavírusu. Postupne tam prichádzajú aj policajti a ťažkoodenci. Hlavný protest je naplánovaný na 16:00.

Pred Hlavnou stanicou sa zasa vo veľkých skupinách združujú aj Ultras Slovana. Polícia proti nim zatiaľ nezasiahla. Ďalšie desiatky ľudí čakajú pri buste Alexandra Dubčeka pred Národnou radou SR, kde majú s príhovorom vystúpiť predstavitelia opozičnej strany Smer – sociálna demokracia.

15.35 Ľudia idúci od NR SR sa spojili s davom prichádzajúcim z Petržalky.

15.30 Dav ľudí smeruje od železničnej stanice k prezidentskému palácu. Domáci obyvatelia tam prišli privítať „cezpoľných“. Slečna v dave uviedla: „Toto je môj prvý protest.“

15.20 Dav pred NR SR sa rozchádza a smeruje k prezidentskému palácu.

15.12 Predseda strany Smer-SD má krátky príhovor. Jeden účastník vykrikoval, ale dav ho vypískal.

15.10 Slováci spievajú hymnu Slovenskej republiky.

15.07 Ľudia prítomní pred NR SR skandujú: „Fico je najlepší.“

14.45 „Bratislava sa už plní, my práve s Lacom Kamenickým vyrážame z mojej kancelárie k soche Alexandra Dubčeka pred parlamentom,“ zverejnil na sociálnej sieti poslanec Smer-SD Ľuboš Blaha.

14.42 „Na Šafárikovom námestí pred UK v Bratislave sme ako vedenie SNS vzdali hold slobode a demokracii,“ informoval Andrej Danko, predseda SNS.

14.40 Ľudia s vlajkami smerujú z mesta na železničnú stanicu, kde je plánovaný zraz o 15.00 h.

Ďalšie hlúčiky ľudí idú na hrad. Pri budove Národnej rady SR sa uskutoční o 15.00 h akcia opozičnej strany Smer-SD.

zdroj: SITA

Podobné články

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…