Trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov hrozí v prípade preukázania viny pred súdom 25-ročnému Mehmetovi z Rakúska v súvislosti so skutkom, ku ktorému došlo počas uplynulého víkendu. Obvinenie zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi mu vzniesol vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I.

Podľa doterajších informácií mal obvinený v sobotu (04.06.2022) v jednom z podnikov v centre Bratislavy pri stole naliať do dvoch pohárov neznámu číru tekutinu. S pohármi následne pristúpil k dvom neznámym ženám na tanečnom parkete a poháre im núkal, tie to však odmietli. Od začiatku ho však pri tomto konaní pozoroval pracovník SBS, ktorý ho bezprostredne po tom ako ženy odmietli prijať poháre s tekutinou, zadržal a privolal na miesto hliadku Policajného zboru.

Tá Mehmeta obmedzila na osobnej slobode a poháre s neznámou látkou zaistila a zaslala k expertíznemu skúmaniu. Skúmaním bolo potvrdené, že sa jednalo o tekutinu s obsahom kyseliny 4-hydroxybutánovej, ktorá je zaradená v zmysle zákona č. 139/1998 Z. z. do II. skupiny psychotropných látok.
Mehmet bol umiestnený po vykonaní potrebných úkonov do cely policajného zaistenia, pričom zo strany vyšetrovateľa bol spracovaný podnet k návrh na jeho väzobné stíhanie.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…