Práve sa stalo

V nedeľu 15. novembra sa uskutočnil sviečkový pochod proti vláde Igora Matoviča. Asi 2000 tisíc ľudí prišlo pokojným spôsobom vyjadriť svoju nespokojnosť a frustráciu zo situácie, ktorá na Slovensku nastala

Sviečkový pochod proti vláde Igora Matoviča 15. novembra 2020.

Účastníci prišli zapáliť sviečku aj pred prezidentský palác, odtiaľ sa potom vybrali k úradu vlády.

V sprievode, ktorého sa podľa odhadu zúčastnilo do dvoch tisíc ľudí, sa stretli všetky vekové kategórie. Od rodičov s deťmi až po seniorov. Prevažovali mladí ľudia.

Podľa účastníkov sa celá akcia niesla v pokojnom duchu, čo bolo aj cieľom organizátorov.

„Pred ÚV SR sa zaspievala hymna, zapálili ďalšie kahanec, nechane pred plotom úradu Matoviča. Všetci, nekonečne dlhy sprievod, sa pohol znova pred prezidentský palác a opakovane vyzvali Zuzanu Čaputovú, aby prišla medzi protestujúcich. Nakoniec organizátori prečítali výzvu Igorovi Matovičovi, aby odstúpil pre nekompetentnosť, akou riadi republiku, ako týra a uráža občanov, akými potupnými menami sa o ľuďoch vyjadruje, ako terorizuje ľudí svojimi nezmyslami. Ako ruinuje podnikateľov, ako ožobračujú ľudí.  Ako zavádza a klame ľudí, ako mení zákazy a vydáva príkazy, podľa svojej ľubovôle. Každý, kto chcel  niečo povedať, mohol sa vyjadriť,“ popisuje priebeh jedna z účastníčok.

Obyčajní pracujúci ľudia, ktorí chcú len mierumilovne vyjadriť svoj názor sa dnes zišli pred Ůradom vlády SR, aby vyjadrili svoj názor. „Týchto ľudí Matovič označuje za „fašistov“ a „mafiánov“. Týchto ľudí označuje jeho poslanec Krúpa za „luzu“.“ píše Blaha vo svojom statuse.

Po týchto ľuďoch podľa Blahu Matovič „vrieska, že sú fašisti a luza?! A že na nich pošle armádu a vodné delá?! Toto si tí dobrí čestní ľudia zaslúžia od premiéra? Trhá mi srdce, keď vidím, kam Matovič dohnal Slovákov. Trhá mi srdce, keď vidím, ako uráža národ. Trhá mi srdce, keď vidím, že žiadne korporátne médiá tento dnešný protest neukážu.“

Zároveň vyzýva na otvorené vyjadrenie svojho názoru v utorok 17. novembra. „Aj keby nás Matovič do gulagov posielal – už stačilo!“ bije sa do pŕs rozhorčený politik. „Toto nenecháme tak!“, odkazuje Slovensku.

Počúvajte, ako tí dobrí ľudia spievajú – niet krajšej pozvánky na 17. november 2020.

zdroj

Podobné články

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…