The map, 2013, based on 1.1 billion users

Maďarsko identifikovalo dva prípady variantu koronavírusu prvýkrát zisteného v Indii. V piatok to oznámil predstaviteľ vlády poverený očkovaním obyvateľstva v krajine István György. Citovala ho tlačová agentúra Reuters.

Maďarsko zasiahla pandémia veľmi vážne a podľa údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa má najviac úmrtí na ochorenie COVID-19 na 100.000 obyvateľov. Obzvlášť smrtiaca tretia vlna pandémie sa zmiernila po spustení razantnej kampane očkovania.

V Maďarsku je prítomný indický variant, podľa odborníkov nemôžeme vylúčiť vznik novej vlny pandémie,“ povedal na tlačovej konferencii György, štátny tajomník úradu vlády a šéf vládnej pracovnej skupiny pre očkovanie.

Šéfka maďarského Úradu štátnej zdravotnej služby (ÁNTSZ) Cecília Müllerová dodala, že jeden z dvoch pacientov sa už z nákazy vyliečil. Trasovaním kontaktov sa nepodarilo stanoviť, ako sa obaja ľudia infikovali. Ani jeden z nich nebol v poslednom čase v zahraničí, napísala agentúra Reuters.

zdroj: TASR

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…

Slovenský lekár to už nevydržal a povedal to na rovinu: Politici, zrušte všetky opatrenia a prestaňte ľudí nútiť do očkovania!

MUDr. Slavomír Šuch je lekár internej JIS a urgentného príjmu v nemocniciach…

MIMORIADNE: Školy sa nakoniec v pondelok na celom Slovensku neotvoria!

BRATISLAVA 4. februára (SITA) – Únia miest Slovenska (ÚMS) vyzýva vládu SR…