Práve sa stalo

Strana Sloboda a Solidarita reagovala na dnešnú tlačovú besedu predsedu vlády SR Igora Matoviča.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) zostáva pevnou súčasťou koalície a spoľahlivým partnerom predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽaNO) pri napĺňaní Programového vyhlásenia vlády. Strana to uviedla v reakcii na dnešnú tlačovú besedu premiéra. „S ľútosťou sa pozeráme na konanie predsedu vlády, ktorý svoju osobnú zášť povýšil nad zdravý rozum,“ povedal predseda SaS Richard Sulík. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Ako uviedla strana, minister školstva dnes predložil relevantný návrh, aby sa deti vrátili do školy a zaviedli sa opäť semafory, podľa ktorých sa zatvárali len triedy či školy, kde sa objavila nákaza. Tento scenár podľa strany mohol fungovať pred pár týždňami, teraz už nie, lebo Igor Matovič všetko podmieňuje politickou lojalitou a nič iné ako súhlas neprijíma.

„Okrem semaforu pre školy, ktorý sme na Slovensku už mali, sme navyše prišli s modelom mobilného testovania, ktoré by bolo k dispozícií na požiadanie školy. V prípade potreby by tak vedeli prísť na školu individuálne testovacie tímy. Tento projekt bol preddohodnutý so samosprávami. Zabezpečovanie a distribúcia testov a ochranných pomôcok by išla od ministerstva školstva. Na pandemickú komisiu som teda prišiel s konkrétnym plánom,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling.

Celé znenie tu:

“S ľútosťou sa pozeráme na konanie predsedu vlády, ktorý svoju (pre mňa nepochopiteľnú) osobnú zášť povýšil nad zdravý rozum.
Viem, že vás nezaujímajú osobné útoky premiéra na členov jeho vlastnej vlády, chcete sa len spoľahnúť, že vás vláda podrží, keď bude najhoršie a inak od nej chcete mať pokoj.
Neviem, či ešte existuje iný svet, v ktorom si premiér vybíja osobné nenávisti ku koaličným partnerom tým, že nechá pol milióna detí doma zo školy. A ktorá jednotka v štáte sa prizerá ruinovaniu ekonomiky len preto, aby ukázal, že je šéf. Ale takáto deštrukcia už nie je zaujímavá, ani úsmevná. Začína byť totiž nebezpečná a mne je to ľúto.”

 

 

zdroj: SITA, Richard Sulik

Podobné články

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…

MIMORIADNE: Plošné testovanie o dva týždne bude zrejme povinné. Toto nás čaká na Vianoce!

V nedeľnej diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedal predseda vlády…

Premiér Matovič plánuje cez Vianoce tvrdý lockdown, musí vidieť záujem Slovákov o masívne testovanie!

A je možné, že opäť bude nútené pod hrozbou zákazu vychádzania, nemožnosti…