Politológ Ján Baránek na sociálnej sieti informoval, že mu anonym poslal email s lekárskou správou Milana Lučanského, ktorá vznikla v čase jeho prvého prevozu do nemocnice začiatkom decembra. Ak je správa pravá – a ona tak vyzerá, ministerka Kolíková má čo vysvetľovať!

Lučanský mal už začiatkom decembra utrpieť vážne poranenie oka a lebky. Ak sa tieto informácie potvrdia, vyvrátia verziu o samozranení Lučanského, ktorú niekoľkokrát verejnosti predložila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

V správe ktorú Ján Baránek uverejnil, sa uvádza okrem iného, že pacient má interkonálny hematóm vpravo, s nutným chirurgickým zákrokom na oku. Milan Lučanský mal mať poškodené oko natoľko, že sa mu vpáčilo do prínosnej dutiny. Taktiež mal krvné zrazeniny v tkanivách okolo oka a ešte aj zlomeninu očnicového oblúka! Dňa 9.12. bola vykonaná podľa správy „endoskopická dekompresia očnice“ a dokonca sa v správe píše aj, že ráno na ďalší deň sa Lučanskému pri pokuse o prevoz na kontrolné očné vyšetrenie mal pošmyknúť vozíček, na ktorom sa prevrátil a udrel si hlavu vzadu v oblasti temena. Toto všetko sa malo udiať práve v spomínanej Vojenskej nemocnici v Ružomberku na ORL oddelení.

“Podľa lekárskej správy mal Lučanský mať oko poškodené tak vážne, že sa mu vylúpilo do prínosnej dutiny. Taktiež mal krvné zrazeniny v tkanivách okolo oka. Okrem toho mal mať zlomeninu očnicového oblúka,“ čo sú všetko veľmi vážne zranenia, ktoré si len ťažko spôsobíte pádom na činky alebo na hranu postele.” uviedli hlavnespravy.sk

“Zdá sa, že autenticitké dokumenty, ktoré vo štvrtok dostali do mailových schránok médiá, poukazujú na nezrovnalosti vo verzii prezentovanej ministerkou Kolíkovou.

Zverejnená zdravotná dokumentácia prvotného vyšetrenia generála Milana Lučanského po prvom zranení v oblasti oka 10. decembra, keď úplne prvotné správy televízie TA3 hovorili o tom, že vo väznici v Prešove mohlo prísť ku potýčke a generál Lučanský mal byť zbitý. Televízia TA3 však následne tieto informácie stiahla.

Následne túto verziu vyvrátili oficiálne orgány vrátane ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej zo strany Za ľudí, ktorá cudzie zavinenie vylúčila a označila za dezinformáciu.” uviedli hlavnespravy.sk

„Môžem vylúčiť, že by došlo k fyzickému napadnutiu či už zo strany príslušníkov zboru, alebo obvinených. Môžem vylúčiť, že by došlo ku krvácaniu do mozgu, k viacnásobnej zlomenine nadočnicového oblúka, nebol viacnásobne resuscitovaný, nemal oko mimo očnej jamky, nejde ani o obvineného, ktorý by podstúpil 11-hodinovú operáciu,“ povedala ministerka Kolíková.

Taktiež vtedy vyhlásila, že neboli zistené žiadne náznaky toho, že by sa Milan Lučanský pokúsil o samovraždu a mali to dokazovať aj lekárske správy, ktoré nezistili zranenia v oblasti krku.

Po tom, čo tento týždeň v prípade Lučanského došlo ku druhému incidentu, následkom ktorého nakoniec zomrel, už ministerka Mária Kolíková hovorí o Lučanského pokuse o samovraždu za pomoci teplákovej bundy.

Správu uverejnil už aj Nový čas a medzičasom stihli kontaktovať aj nemocnicu. Odpoveď prišla takáto: „ÚVN SNP Ružomberok – FN nemá oprávnenie vyjadrovať sa k zdravotnému stavu svojich pacientov,“ reagovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková. Nemocnica ale každopádne pravosť dokumentu nepoprela!

Na odpovede na tieto správy si verejnosť počká! Aké stanovisko zaujme po tomto ministerka Kolíková? Ak sú totiž informácie zo správy pravé, buď ministerka netuší, čo sa pod ňou v jej rezorte deje, alebo tajila závažné skutočnosti; a nie len to. Navrátením Lučanského naspäť do cely, kde sa mu stali také vážne poranenia, mu podpísali zodpovední úradníci ortieľ smrti.


zdroj: Hlavnespravy.sk

Zdieľajte tento článok aj medzi svojích priateľov.

Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video ? Pošlite nám ich!

Podobné články

ROZPÚTANÉ PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

Slovák rozpútal PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách…

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

Premiér Matovič: Počas sviatkov tvrdý LOCKDOWN, vychádzať sa bude môcť len s negatívnym testom

Premiér Matovič avizuje, že vláda schváli v najbližších hodinách či dňoch tvrdý…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…