The map, 2013, based on 1.1 billion users

Sociálna pedagogička jednej zo základných škôl v okrese Sabinov prišla na políciu a podala trestné oznámenie pre podozrenie z týrania jednej žiačky. Na základe uvedených informácií vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu týrania blízkej osoby a zverenej osoby.

Páchateľ mal v mieste bydliska opakovane vystavovať fyzickému aj psychickému utrpeniu dievča, mal ju fyzicky napádať, udierať ju palicou, káblom i rukami po celom tele. Páchateľ nútil dievčatko starať sa o mladších súrodencov i vykonávať prácu v domácnosti. Dievčatku nebola poskytovaná dostatočná starostlivosť a ani výživa. Na základe získanej dôkaznej situácie bol muž podozrivý zo spáchania týchto ohavných skutkov už o pár hodín zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Okresný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 39 ročnému mužovi za zločin týranie blízkej osoby a zverenej osoby. Išlo o otca dievčatka.
Aj tento prípad je smutným príkladom toho, že s násilím sa žiaľ stretávame aj za zatvorenými dverami v podobe takzvaného „domáceho násilia“, kde sú obete neraz zneužívané alebo týrané. Takéto konanie je porušovaním základných ľudských práv. Ak dochádza k ich ohrozeniu alebo porušeniu je potrebné zasiahnuť, problém neodkladať a riešiť ho.

Pre obete je oznámenie na polícii iste ťažké rozhodnutie, zvlášť ak je útočníkom blízka osoba. Aj keď je situácia mimoriadne zložitá, je potrebné o tom povedať niekomu blízkemu, alebo osobe, ktorej dôverujeme.

Poškodení by nemali váhať a s dôverou sa kedykoľvek obrátiť na políciu. Násilie nemusí oznámiť len obeť, ale ktokoľvek! Políciu treba prizvať čo najskôr, prv než násilie vystupňuje do tragických udalostí. Buďme preto všímaví k ľuďom okolo seba.

zdroj: Polícia SR – Prešovský kraj

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…