Fred White, ktorý hral na bicie v skupine Earth, Wind & Fire, ktorá definovala svoju éru a žáner, zomrel vo veku 67 rokov, oznámil jeho brat a skupina na sociálnych sieťach.

“Naša rodina je dnes zarmútená stratou úžasného a talentovaného člena rodiny, nášho milovaného brata Fredericka Eugena ‘Freddieho’ Whitea,” napísal v nedeľu na Instagrame jeho brat a spoluhráč z kapely Verdine White. Príčina smrti zatiaľ nebola zverejnená.

Fred White sa narodil v roku 1955 v Chicagu v rodine hudobníkov, medzi ktorými boli aj starší bratia Verdine a Maurice Whiteovci. Už v ranom veku prejavil talent na bicie nástroje – podľa slov svojho brata Verdinea bol “detským chránencom” – a už ako tínedžer zaznamenal úspech, keď hral na bicie nástroje v Chicagu pre skupiny vrátane Donnyho Hathawaya.

“Doma i mimo neho bol úžasným bratom, ktorý vždy zabával a bol rozkošne rozpustilý,” napísal jeho brat. “Vždy sme sa na neho mohli spoľahnúť, že zdanlivo zlú situáciu odľahčí.”

V roku 1970 sa Maurice presťahoval do Los Angeles a založil skupinu Earth, Wind & Fire a Verdine sa k nemu pridala o niekoľko mesiacov neskôr.

O niekoľko rokov neskôr prehovorili svojho mladšieho brata, aby sa ku skupine pripojil ako hlavný bubeník.

Fred White hral na bicie v tejto funk-soul-disco-R&B-fusion kapele v čase jej najväčšieho rozkvetu až do polovice 80. rokov, vrátane všetkých šiestich albumov skupiny Earth, Wind & Fire, ktoré sa dostali do prvej desiatky rebríčka Billboard.

Jeho hutné a energické beaty tvorili základ hitov ako “Shining Star”, “Let’s Groove” a – samozrejme – nestarnúceho megahitu “September”, ktorý sa v čase vydania dostal na 8. miesto rebríčka Billboard Hot 100 a na Spotify má takmer 1,2 miliardy streamov.

Fred White opustil skupinu v polovici 80. rokov, hoci v priebehu rokov naďalej vystupoval s inými skupinami. V roku 2000 bola skupina Earth Wind & Fire uvedená do Rockandrollovej siene slávy, pričom Fred bol jej členom.

zdroj: npr.org

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…