Fred White, ktorý hral na bicie v skupine Earth, Wind & Fire, ktorá definovala svoju éru a žáner, zomrel vo veku 67 rokov, oznámil jeho brat a skupina na sociálnych sieťach.

“Naša rodina je dnes zarmútená stratou úžasného a talentovaného člena rodiny, nášho milovaného brata Fredericka Eugena ‘Freddieho’ Whitea,” napísal v nedeľu na Instagrame jeho brat a spoluhráč z kapely Verdine White. Príčina smrti zatiaľ nebola zverejnená.

Fred White sa narodil v roku 1955 v Chicagu v rodine hudobníkov, medzi ktorými boli aj starší bratia Verdine a Maurice Whiteovci. Už v ranom veku prejavil talent na bicie nástroje – podľa slov svojho brata Verdinea bol “detským chránencom” – a už ako tínedžer zaznamenal úspech, keď hral na bicie nástroje v Chicagu pre skupiny vrátane Donnyho Hathawaya.

“Doma i mimo neho bol úžasným bratom, ktorý vždy zabával a bol rozkošne rozpustilý,” napísal jeho brat. “Vždy sme sa na neho mohli spoľahnúť, že zdanlivo zlú situáciu odľahčí.”

V roku 1970 sa Maurice presťahoval do Los Angeles a založil skupinu Earth, Wind & Fire a Verdine sa k nemu pridala o niekoľko mesiacov neskôr.

O niekoľko rokov neskôr prehovorili svojho mladšieho brata, aby sa ku skupine pripojil ako hlavný bubeník.

Fred White hral na bicie v tejto funk-soul-disco-R&B-fusion kapele v čase jej najväčšieho rozkvetu až do polovice 80. rokov, vrátane všetkých šiestich albumov skupiny Earth, Wind & Fire, ktoré sa dostali do prvej desiatky rebríčka Billboard.

Jeho hutné a energické beaty tvorili základ hitov ako “Shining Star”, “Let’s Groove” a – samozrejme – nestarnúceho megahitu “September”, ktorý sa v čase vydania dostal na 8. miesto rebríčka Billboard Hot 100 a na Spotify má takmer 1,2 miliardy streamov.

Fred White opustil skupinu v polovici 80. rokov, hoci v priebehu rokov naďalej vystupoval s inými skupinami. V roku 2000 bola skupina Earth Wind & Fire uvedená do Rockandrollovej siene slávy, pričom Fred bol jej členom.

zdroj: npr.org

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…