Predseda vládnej SaS Richard Sulík na kritickú situáciu na cestách reagoval v stredu na sociálnej sieti, keď ku videu s dlhými kolónami v okolí Bratislavy napísal, že „kvôli 800 mŕtvym na chrípku ročne si ekonomiku nelikvidujeme, no pre 500 nakazených na koronavírus áno.

„Po celom Slovensku sa tvoria kilometrové zápchy na inak poloprázdnych diaľniciach. Zavreli sme desaťtisíce malých obchodov a vláda nie je v stave im ani len prispieť na nájomné.“

Sulík píše, že bohužiaľ, hodiny argumentovania na vláde a koaličnej rade proti šéfovi vládneho kabinetu Matovičovi nepomohli. „Toto je šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa žiaľ neviem dovolať. Ospravedlňujem sa občanom, ktorí na ceste do roboty (čo sme ani len nezakázali), stoja hodiny v zápche.“

Premiér Matovič: Nemám rád, keď si hráči vládneho tímu hrajú sebecké hry

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) pred 11. hodinou na sociálnej sieti reagoval zrejme na uvedený status Richarda Sulíka, keď napísal, že nemá rád, ak ľudia spomedzi hráčov koaličného tímu, „od ktorých v ťažkej situácii čakáte, že vám podržia chrbát“ si hrajú svoje sebecké hry.

„Neschopnosť podporiť čokoľvek nepopulárne konané vo verejnom záujme a postovať na FB svoje výplody mysle, je v tejto chvíli mimoriadne nezodpovedné. Tým dupľom, že na rozdiel od obyčajných ľudí o dosť viac veľmi dobre vedia ako vážna v skutočnosti je naša situácia,“ dodal Igor Matovič.

Pridajte sa k nám, pre viac správ 🙂

Napíšte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here