Slovenská obchodná inšpekcia zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia a je preto výrobkom nebezpečným. 

Ide o nasledovný výrobok:

Filtračná tvárová polmaska – respirátor FFP2 NR LexusLance, model: LK-003

Pôvod:
Čína.

Popis:
Ide o filtračnú tvárovú polmasku – respirátor FFP2 NR LexusLance, model: LK-003. Výrobok je balený po 5 kusov v bielo-modrom plastovom obale. Ide o respirátor bielej farby, na ktorom sú uvedené nasledujúce identifikačné údaje: Lexuslance LK-003; FFP2 NR; EN 149:2001 + A1:2009; CE 202003.

Na prednej strane plastového obalu sa nachádzajú údaje: Professional-Breathable; Dust Proof-FilterMicrobes; logo so značkou LexusLance; FFP2; CE; ATC20031213; EN 149:2001 + A1:2009; FFP2; 5 pieces; Huizhou LexusLance Technology Co., Ltd. Na zadnej strane je uvedené aj Product Number: LK-003 a papierová etiketa, na ktorej je uvedený materiál, súčasti, hlavné výhody, inštrukcie, skladovanie a dodávateľ – OLPRAN, spol. s r. o., Libušina 526/101, 772 11 Olomouc, CZ.

Druh nebezpečnosti:
Zdravotné riziko.

Príčina nebezpečnosti:
Respirátor nevyhovel požiadavkám v parametroch „celkový prienik a prienik filtračného materiálu“. Respirátor pri používaní dostatočne nezachytáva častice šíriace sa vzduchom z dôvodu nedostatočnej priľnavosti k tvári používateľa. Zadržiavanie častíc filtračným materiálom je nedostatočné, v dôsledku čoho môže cez masku prejsť nadmerné množstvo častíc alebo mikroorganizmov. Výrobok nie je v súlade s nariadením o osobných ochranných prostriedkoch a príslušnou harmonizovanou európskou normou EN 149:2001 + A1:2009.

Opatrenia na ochranu trhu:
SOI uložila kontrolovanému subjektu opatrenie, ktorým zakázala ďalšie sprístupňovanie nebezpečného výrobku na trhu, nariadila jeho stiahnutie z trhu a spätné prevzatie a súčasne uložila kontrolovanému subjektu povinnosť informovať spotrebiteľov o tomto nebezpečnom výrobku. Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku predávajúcemu, u ktorého bol predmetný výrobok zakúpený, právo na vrátenie kúpnej ceny.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať.

zdroj: SOI

Podobné články

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2022! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Šéf navštívil jednu zo svojich kaviarní v prestrojení – To, čo počul od jednej zo svojich pracovníčok, úplne zmenilo jej život!

Deanna je matkou dvoch detí a pracuje v kaviarni. Jej život nie…

POZOR! Mikasov úrad varuje: Ak máte doma tento nebezpečný výrobok, okamžite ho vráťte do predajne!

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nebezpečný výrobok – NABERAČKA NA…