Slovenská obchodná inšpekcia zistila pri kontrole vnútorného trhu výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia spotrebiteľa a je preto výrobkom nebezpečným.

Ide o výrobok:

Čierno-zelené sandále na suchý zips MEMPHIS ONE

Krajina pôvodu:

Neuvedená

Identifikácia výrobku:
Detská letná obuv – sandále s otvorenou špičkou a pätovou časťou, v kombinácií farieb: čierna, šedá a neónovo-zelená. Na vnútornej textilnej časti obuvi je uvedené číslo 1 570 000 1 a piktogramy materiálového zloženia a na vonkajšej strane na suchom zipse je uvedený názov MEMPHIS ONE. Na podrážke je uvedená veľkosť obuvi.
Obuv je zabalená v kartónovej krabici šedej farby s oranžovým vrchnákom, na ktorej sú prilepené 2 štítky s informáciami o cene, dovozcovi, identifikačným údajom, čiarový kód atď. V kartónovej krabici sa spolu s obuvou nachádza aj informačný leták v slovenskom a českom jazyku.

Druh nebezpečnosti:
Nedostatočné technické vyhotovenie výrobku, ktoré môže spôsobiť pád spotrebiteľa a s ním súvisiace veľmi vážne zranenia.

Príčiny nebezpečnosti:
Výrobok nespĺňa stanovené požiadavky pevnosti v nášľapnej časti obuvi. V dôsledku odlepenia nášľapnej časti obuvi môže osoba (dieťa) zakopnúť a spadnúť. Pri páde si osoba (dieťa) môže zlomiť končatinu alebo utrpieť tržné poranenia.

Opatrenia na ochranu trhu:
Slovenská obchodná inšpekcia uložila kontrolovanej osobe povinné opatrenia, ktorými zaviazala kontrolovanú osobu ďalej nesprístupňovať predmetný výrobok na trhu a zabezpečiť informovanie spotrebiteľov o tomto nebezpečnom výrobku a o možnosti jeho vrátenia.

SOI odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať. Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku predávajúcemu, u ktorého bol predmetný výrobok zakúpený, právo na vrátenie kúpnej ceny.

zdroj: soi.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…