Bývalá tenistka Dominika Cibulková poèas symbolického vešania rakety na klinec v rámci slávnostného odovzdávania cien 26. roèníka ankety Slovenského tenisového zväzu (STZ) Tenista roka 2019. Bratislava, 22. november 2019. Foto: SITA/Jana Birošová

Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková je už zaočkovaná proti koronavírusu. Pýtate sa, ako je to možné?

Finalistka Australian Open z roku 2014 nepatrí do žiadnej z rizikových skupín (v prvej fáze sú to zdravotníci a ľudia z kritickej infraštruktúry), ktoré majú pri vakcinácii obyvateľstva prednosť. Napriek tomu sa jej už ušla jedna z vakcín.

Toto konanie vyvolalo na sociálnych sieťach u ľudí mimoriadne negatívne reakcie. Tenistka sa teraz kajá.

Podľa portálu športky.sk sa mal k vakcíne dostať aj futbalista Slovana Bratislava Vladimír Weiss.

„Ten bol podľa našich informácii v nemocnici v priestoroch, kde sa očkuje, v podobnom čase, ako Cibulková,“ píše web.

Škandál slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej nenechal chladným ani premiéra Matoviča. Ten ku kauze prehovoril na sociálnej sieti facebook.

“Slovensko je európskym lídrom v počte ľudí, ktorí veria konšpiráciám. Zároveň platí, že mimoriadne veľký pomer ľudí sa z rôznych dôvodov zaočkovať nechystá, čo bude znamenať dlhodobú potrebu opatrení a zbytočného strádania všetkých. … ak strádanie chceme čo najviac umenšiť, potrebujeme úprimne presvedčiť čo najviac ľudí,” píše na sociálnej sietí fb v novom statuse premiér, čím sa dostáva ku kauze slovenskej tenistky Cibuľkovej.

“Uznávam, že potrebuje k tomu aj kampaň, kde vystúpi XY ľudí, ktorým dôverujú rôzne skupiny ľudí … a osobným príkladom presvedčia ďalších a ďalších. Dominika Cibulková bola na takú kampaň “ako stvorená” … bohužiaľ nevydalo. Spôsob, ako k jej očkovaniu prišlo … je zbytočné zlyhanie (aj) pracovníka očkovacieho centra a hlavne zbytočne nevyužitá príležitosť. Budem vyžadovať okamžité sprísnenia opatrení, ktoré takýmto zlyhaniam v budúcnosti zabránia,” dodáva premiér Matovič, pričom prvé kroky už podnikla samotná bratislavská nemocnica, kde tenistka a najnovšie aj jej manžel boli zaočkovaní.

“Rovnako očakávam od MZ jednoznačné a nespochybniteľné poradovníky, z ktorých bude každému jasné, kedy kto má na očkovanie nárok. Ešte inak – nemám problém, ak denne popri tisíckach zaočkovaných ľudí podľa poradovníka budú verejne zaočkovaní 3-4 verejne známi ľudia s cieľom masívnej propagácie očkovania medzi pochybujúcimi. Ešte ešte inak – robiť to tajne, nie je fér, urobiť to verejne, je propagácia dobrej veci. Robme dobré veci,” vyzýva na konci premiér Igor Matovič.

Celé znenie statusu Igora Matoviča:

PORADIE OČKOVANIA
Slovensko je európskym lídrom v počte ľudí, ktorí veria konšpiráciám. Zároveň platí, že mimoriadne veľký pomer ľudí sa z rôznych dôvodov zaočkovať nechystá, čo bude znamenať dlhodobú potrebu opatrení a zbytočného strádania všetkých.
… ak strádanie chceme čo najviac umenšiť, potrebujeme úprimne presvedčiť čo najviac ľudí. Uznávam, že potrebuje k tomu aj kampaň, kde vystúpi XY ľudí, ktorým dôverujú rôzne skupiny ľudí … a osobným príkladom presvedčia ďaľších a ďaľších.
Dominika Cibulková bola na takú kampaň “ako stvorená” … bohužiaľ nevydalo. Spôsob, ako k jej očkovaniu prišlo … je zbytočné zlyhanie (aj) pracovníka očkovacieho centra a hlavne zbytočne nevyužitá príležitosť.
Budem vyžadovať okamžité sprísnenia opatrení, ktoré takýmto zlyhaniam v budúcnosti zabránia. Rovnako očakávam od MZ jednoznačné a nespochybniteľné poradovníky, z ktorých bude každému jasné, kedy kto má na očkovanie nárok.
Ešte inak – nemám problém, ak denne popri tisíckach zaočkovaných ľudí podľa poradovníka, budú verejne zaočkovaní 3-4 verejne známi ľudia s cieľom masívnej propagácie očkovania medzi pochybujúcimi.
Ešte ešte inak – robiť to tajne, nie je fér, urobiť to verejne, je propagácia dobrej veci. Robme dobré veci. #ZaZdravéSlovensko💚🇸🇰
ps. Ak viete ešte o niekom, kto bol neoprávnene uprednostnený, napíšte mi, prosím, do správy. Ď
zdroj: Igor Matovič FB
Zdieľajte tento článok aj medzi svojích priateľov.

Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video ? Pošlite nám ich!

Podobné články

ROZPÚTANÉ PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

Slovák rozpútal PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách…

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

Premiér Matovič: Počas sviatkov tvrdý LOCKDOWN, vychádzať sa bude môcť len s negatívnym testom

Premiér Matovič avizuje, že vláda schváli v najbližších hodinách či dňoch tvrdý…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…