Poznáte to, keď si na konci mesiaca prepočítate vaše výdavky a ani len netušíte kde alebo kedy ste minuli toľko peňazí. Všetko je to pravdepodobne aj tak len o správnom rozdelení financií a pravidelnom sledovaní výdavkov aby ste to vedeli korigovať.

O minimálne výdavky sa snaží a aj sa im to darí americká rodina Dervisovcov. Tá vlastní pozemok o rozlohe 400 árov, kde si vytvorili ekologickú farmu, ktorá ich živý a ešte si popri tom aj privyrobia. Práve táto rodina je okrem iného aj dôkazom toho, že aj bez rôznych pochybných hnojív môžete mať naozaj hojnú úrodu.

https://www.instagram.com/p/BTUPROtgl_q/?utm_source=ig_embed

Táto rodinka sa presťahovala do Pasadeny v polovici 80. rokov. Mali k dispozícií 800 árov čistého pozemku, na ktorom stál starý dom s hospodárskou budovou. Preto sa rozhodli časť pozemku využiť na skutočnú domácu farmu a pestovanie zeleniny.

„Mnohým sa zdá, že žijeme na kúzelnom mieste. Ale v čase nášho príchodu bola pôda v strašnom stave. Až o 20 rokov neskôr sme dokázali dosiahnuť súčasnú úrodu,“ vyjadril sa  Jules Dervis.

Dnes je táto mestská farma v Kalifornii o rozlohe 400 m2 jednou z najväčších domácich fariem v krajine, kde sa vypestuje viac než 3 tony plodín. Ročne teda zarobia približne 15 000€. Vypestovaná úroda pokryje 90% ich potrieb. Tým sa denné náklady na jednu osobu v rodine znižujú na 2€.

Na farme pestujú približne 400 odrôd zeleniny, ovocia a vzácnych jedlých kvetov. Okrem plodín tam majú aj zvieratá ako sú napríklad kurčatá, kačky, kozy a včely. Okrem iného pán Dervis zo strachu z environmentálnych zmien nainštaloval na strechu domu solárne panely. Čo sa týka vozidla, rodina využíva auto, ktoré je poháňané na biopalivami.

Jediným negatívom a problém tejto rodiny je problém so suchom. Zavlažujú teda tradičným spôsobom, a teda hlinenými hrncami.

https://www.instagram.com/p/BjCqrMSgIat/?utm_source=ig_embed

CEZ instagram.com
ZDROJtakprosto.cc
Podobné články

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2022! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

POZOR! Mikasov úrad varuje: Ak máte doma tento nebezpečný výrobok, okamžite ho vráťte do predajne!

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nebezpečný výrobok – NABERAČKA NA…

POZOR! V tomto jogurte sa našiel rakovinotvorný pesticíd, výrobca ho sťahuje z trhu!

Spoločnosť Lactalis CZ, materská spoločnosť mliekarní Kunín a Klatovy, sťahuje z trhu…

Šéf navštívil jednu zo svojich kaviarní v prestrojení – To, čo počul od jednej zo svojich pracovníčok, úplne zmenilo jej život!

Deanna je matkou dvoch detí a pracuje v kaviarni. Jej život nie…