Protest počas zákazu zhromažďovania je pošliapavaním odkazu novembra 1989, uviedla SaS. Podľa strany je dôležité, aby jeho odkaz neukradli strany, ktorých členovia sa otvorene hlásia k totalitným ideológiám.

„Je neprijateľné, aby bol odkaz boja za slobodu zneužitý na politický boj s cieľom ničiť právny štát, ktorý sme si vybojovali. Ísť protestovať na námestia napriek zákazu zhromažďovania znamená pošliapavať ideu právneho štátu a odkaz Novembra,“ uviedol podpredseda Národnej rady Milan Lurenčík.

Pridať sa ku kotlebovcom je podľa SaS hanbou pre akúkoľvek stranu, ktorá sa hlási k demokracii.

Podľa strany SaS je dôležité, aby sme si nenechali ukradnúť odkaz Novembra stranami, ktorých členovia sa otvorene hlásia k totalitným ideológiám. Toto tvrdia predstavitelia strany, ktorá tvrdo čistí štátnu správu od ľudí s opačným politickým názorom a chystá sa pritvrdiť aj vo veci slobody slova.

„Je neprijateľné, aby odkaz boja za slobodu bol zneužitý na politický boj s cieľom ničiť právny štát, ktorý sme si vybojovali. Ísť protestovať na námestia napriek zákazu zhromažďovania znamená pošliapavať ideu právneho štátu a odkaz novembra. Za akú slobodu chcú protestovať predstavitelia ĽSNS? Za neprávoplatne odsúdeného fašistu Mariana Kotlebu? Ak ide protestovať aj Robert Fico, je namieste položiť si otázku, či bude protestovať za slobodu svojich kumpánov, ktorí sedia momentálne vo väzení. Pridávať sa ku kotlebovcom je hanbou pre akúkoľvek stranu, ktorá sa hlási k demokracii,“ doplnil podpredseda NR SR Milan Laurenčík.

V roku 1989 ísť protestovať na námestie proti nedemokratickému režimu bolo v poriadku, ale podľa predstaviteľov strany SaS dnes to už v poriadku nie je.

Aj v novembri 1989 polícia a politici vyzývali ľudí, aby sa rozišli, že nemajú povolené takto protestovať. A rovnako postupujú vládni predstavitelia aj dnes. V čom je rozdiel? Predstavitelia dnešného režimu by vám nepochybne odpovedali, že vtedajší režim bol nedemokratický a tento je demokratický – a to je teda sakramentský rozdiel.

Podobne by vám aj v roku 1989 vtedajšie panstvo odpovedalo, že v poriadku bolo ísť protestovať v roku 1948, lebo to bol protest proti zlému režimu, ale ten, ktorého predstaviteľmi oni sú, je už dobrý, proti ktorému sa protestovať nesmie…

Vidíme, že naozaj nie je nič nové pod slnkom. Nič sa nezmenilo na hlúposti a arogancii mocných. Opäť nepochopili, že to nie sú oni, kto rozhoduje, či je režim dobrý a demokratický, ale naštvaní ľudia, ktorí im jedného dňa nakoniec aj tak všetko spočítajú. A ak to s tou aroganciou preženú, tak môže dôjsť aj na vidly.

Podobné články

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…

MIMORIADNE: Plošné testovanie o dva týždne bude zrejme povinné. Toto nás čaká na Vianoce!

V nedeľnej diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedal predseda vlády…

Premiér Matovič plánuje cez Vianoce tvrdý lockdown, musí vidieť záujem Slovákov o masívne testovanie!

A je možné, že opäť bude nútené pod hrozbou zákazu vychádzania, nemožnosti…