Prezident zdôraznil, že všetci pracovníci budú po obdobie núteného voľna naďalej platení.
Ruský prezident Vladimir Putin nariadil vo štvrtok väčšine Rusov, aby neprišli do práce až do konca apríla. Cieľom je spomaliť šírenie koronavírusu. Správu priniesli agentúry DPA a TASS. Putin to oznámil v televíznom prejave.

„Stále sme, v Rusku ani vo svete, neprekonali vrchol epidémie. Z toho dôvodu som sa rozhodol predĺžiť pracovné voľno až do konca mesiaca, teda do 30. apríla,“ vyhlásil Putin.

Zdôraznil pritom, že zamestnanci majú počas tohto obdobia dostávať svoju normálnu mzdu. Supermarkety, lekárne a nemocnice ostanú otvorené.

Výnimky budú platiť aj pre najdôležitejší priemysel. Opatrenie platí pre všetkých občanov, ktorých práca nie je považovaná za životne dôležitú pre chod krajiny. Putin takisto uviedol, že subjekty Ruskej federácie dostanú možnosť vybrať si vlastný spôsob, ako s pandémiou bojovať.

Od pondelka platí v Rusku povinný týždeň pracovného voľna. Na príkaz prezidenta Putina má väčšina ruskej spoločnosti odpočívať, platy však majú ľuďom tiecť aj naďalej.

Rusko už pre pandémiu koronavírusu COVID-19 zavrelo nákupné strediská, reštaurácie i väčšie parky v Moskve. Otvorené zostali iba supermarkety a lekárne. Fungujú tiež niektoré štátne služby. Rusko tak tiež uzavrelo hranice a pozastavilo dopravu cez všetky hraničné priechody. Obyvatelia Moskvy, ktorá je epicentrom pandémie v Rusku, môžu svoje domovy opúšťať iba v nevyhnutných prípadoch.

 

Pridajte sa k nám, pre viac správ 🙂

Napíšte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here