Rodinu zosnulého Milana Lučanského zastupuje bývalý sudca a súčasný europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý sa do Európskeho parlamentu dostal ako nezávislý na kandidátke ĽSNS. Aktuálne už stranu v europarlamente nereprezentuje.

Miroslav Radačovský prevzal plnú moc na zastupovanie manželky Milana Lučanského v trestom konaní. Doplnil, že prípad nebude riešiť politicky.

Uviedol, že nebude poskytovať žiadne informácie a dôkazy branno-bezpečnostnému výboru ani komisii ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, informoval denník Pluska.

Radačovský sa zúčastnil na rokovaní branno-bezpečnostného výboru parlamentu. Na zasadnutí mal prečítať časť listu, ktorý adresoval generál Lučanský rodine. Informácia o tom okamžite prenikla do médií a začalo sa špekulovať, či bývalý policajný prezident predsa len nezanechal list na rozlúčku.

Konanie branno-bezpečnostného výboru bolo neverejné a ja som bol poučený, že nič, čo sa prerokúva, sa nesmie vynášať von. Pre mňa je šokujúce, ako je možné, že sa medializujú informácie, ktoré sa nemali vynášať,“ uviedol europoslanec Radačovský.

Právnik a europoslanec vyhlásil, že nebude komentovať priebeh rokovania výboru. „Každý dôkaz, ktorým disponujem a ktorým budem disponovať, predložím orgánom činným v trestnom konaní. Z tohto postupu som sklamaný. A dospel som k záveru, že už nič nebudem vo veciach dôkazov s branno-bezpečnostným výborom ani s komisiou prerokúvavať, pretože spôsobujú únik citlivých informácií, čím môžu mariť vyšetrovanie,“ uzatvoril bývalý sudca Radačovský.

zdroj: pluska.sk

Zdieľajte tento článok aj medzi svojích priateľov.

Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video ? Pošlite nám ich!

Podobné články

ROZPÚTANÉ PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

Slovák rozpútal PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách…

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

Premiér Matovič: Počas sviatkov tvrdý LOCKDOWN, vychádzať sa bude môcť len s negatívnym testom

Premiér Matovič avizuje, že vláda schváli v najbližších hodinách či dňoch tvrdý…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…