Japonsko ľutuje predčasné uvoľnenie špeciálnych opatrení. Kvôli nátlaku podnikateľov zrušili stav núdze, a to sa im poriadne vypomstilo. Ostrov Hokkaidó zasiahla druhá vlna epidémie, a to oveľa horšia ako tá prvá.

 

Ostrov teda musel opäť zaviesť prísne opatrenia. Japonský ostrov by mohol byť varovaním pre ostatné krajiny, ktoré majú v pláne čoskoro ukončiť núdzový stav.

Výstražným príkladom pre svet sa stal japonský ostrov Hokkaidó, kde sa vláda rozhodla ukončiť predčasne núdzový stav. Hneď po zrušení obmedzení zasiahla ostrov druhá vlna epidémie, ktorá je oveľa vážnejšia ako tá prvá. Ostrov na koronavírusovú epidémiu sprvu zareagoval veľmi pohotovo a núdzový stav bol miestnym guvernérom Naomichim Suzukim vyhlásený už koncom februára. Lenže zo strany podnikateľov bol na vládu vyvíjaný ohromný tlak, a tak sa stav núdze zrušil už 18. marca.

Rozhodnutie bolo unáhlené a ostrov okamžite zasiahla ďalšia vlna koronavírusu. Guvernér teda 26 dní od uvoľnenia opatrení opäť vyhlásil stav núdze.

„Teraz ma to mrzí. Nemali sme ukončovať prvý núdzový stav, „povedal pre denník TIME lekár Kiyoshi Nagase, ktorý pomáha vláde sa záležitosťami epidémie. Odborníci tiež uviedli, že núdzový stav bol zrušený príliš skoro. Ľudia sa totiž ihneď po uvoľnení opatrení nahrnuli do ulíc, aby oslávili slobodu. To je ale zrejme dôvodom, prečo krajinu zasiahla ďalšia vlna koronavírusovej epidémie.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

LULUX SVIETIDLÁ:

lulux

Napíšte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here