Črevné problémy sa väčšinou dostavia v tej najnevhodnejšej chvíli. V tomto prípade neodkladajte návštevu lekára. Ak je bolesť pravidelná, môže mať totiž veľmi vážne dôvody.

Hoci je náš tráviaci systém sám o sebe veľmi silný, môže sa stať, že zlyhá. Najprv odborníci radia upraviť stravu, piť bylinkový čaj z mäty. V strave by ste mali zaradiť jedlo varené na pare alebo pečené, ale bez toho aby sa na ňom spravila kôrka. Taktiež by ste mali obmedziť používanie soli. Okrem toho, že soľ zadržiava v tele tekutiny, dráždi aj váš žalúdok.

Mali by ste jesť v 5-6 porciách denne a počet kalórií by nemal prekročiť 3000 za deň. Jesť by ste tiež mali polievky, diétne mäso a vypustiť ražný chlieb, mastné mäso, pikantné omáčky či marinády. Už spomenutý mätový čaj eliminuje tvorbu plynov, zmierňuje kŕče a nepríjemné bolesti. Nápoj pite 4-5 krát denne  medzi jedlami.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJtakprosto.cc

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…