Ak naháňame ľudí pre certifikát, musíme vedieť použiť vodné delo proti tým, čo rozbíjajú bránu na úrade vlády, hovorí poslanec SaS.

V čase núdzového stavu, kedy štátne orgány kontrolujú aj ľudí na ulici, by sme mali vedieť použiť vodné delo na niekoho, kto ide vyvaliť bránu úradu vlády či Prezidentského paláca. Na margo protestov naplánovaných na 17. november to uviedol poslanec Peter Osuský. Odborník si ale myslí, že pri veľkej účasti je zásah polície vylúčený.

Slovensko v utorok čaká druhé kolo protivládneho protestu v uliciach hlavného mesta. Na účasť okrem rôznych aktivistov, bežných občanovfutbalových ultras vyzývajú aj opozičné strany Smer či ĽSNS a dokonca aj mimoparlamentná SNS.

V kontexte predĺženého núdzového stavu, zákazu zhromažďovania a výraznejších nepokojov, ktoré sprevádzali minulú demonštráciu a pre ktoré už padli prvé obvinenia, sa očakáva viac než dusná atmosféra.

Bezpečnostné zložky sú na akciu slovami šéfa rezortu vnútra Romana Mikulca „takticky pripravené“, účastníkov vyzval, aby „mali rozum“ a nezhoršovali epidemiologickú situáciu a zdôraznil, že protestujúcim hrozia vysoké sankcie.

Obzvlášť nekompromisne sa v tejto veci vyjadril aj podpredseda zahraničného výboru NR SR za stranu SaS Peter Osuský. „Ak sme v pandemickom stave, pri ktorom ideme kontrolovať niekoho kráčajúceho po ulici, či má certifikát, musíme vedieť použiť vodné delá na niekoho, kto ide vyvaliť bránu úradu vlády či Prezidentského paláca,“ povedal.

Opatrnejší vo vyjadreniach je ale Daniel Milo z Globsecu a myslí si, že zásah pri niekoľkotisícovej účasti je vylúčený. „Po takomto zásahu by mohlo dôjsť k ublíženiu na zdraví alebo k škodám na majetku. Treba veľmi dôkladne zvážiť dôsledky, či už nezasahovania, ktoré môže viesť k ďalšej eskalácii alebo aj k vzniku nepokojov medzi demonštrantmi a políciou,“ uviedol na margo akcie.

Podobné články

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…