Obrovské nešťastie na Zemplíne. V Pinkovciach (okr. Sobrance) sa priotrávila matka s maličkým dieťatkom oxidom uhoľnatým.

Mamu Aničku (24) sa podarilo zachrániť, malý Jurajko († 1) však, žiaľ, svoj boj o život prehral.

K priotráveniu „tichým zabijakom”, ktorý je bez chuti a zápachu, došlo ešte v stredu v kúpeľni staršieho rodinného domu. „Žena bola v dome sama s dieťatkom. Boli v kúpeľni. Plyn pravdepodobne unikol z prietokového ohrievača vody,” povedal Ján Kočiš, starosta Pinkoviec. Podľa neho žena odpadla, ale potom sa, našťastie, prebrala a zavolala druha, ktorý následne privolal pomoc. „Stál s dieťatkom v náručí na mostíku pri ceste a čakal na záchranárov. Dieťatko vtedy žilo a zdalo sa, že je z najhoršieho vonku. V sanitke dokonca plakalo. Nanešťastie následky úniku sa na ňom prejavili neskôr a večer skonalo,” skonštatoval skormútený starosta.

Matku už prepustili

Príbuzní druha sú zdrvení a k udalosti sa nechceli vyjadrovať. Mladá mamička, ktorá má byť podľa zistení TV JOJ v 12. týždni tehotenstva, je už fyzicky v poriadku a prepustili ju z nemocnice. Prípad rieši aj polícia. „V stredu dopoludnia v kúpeľni rodinného domu, kde bol namontovaný prietokový ohrievač vody, došlo za presne nezistených okolností k intoxikácii oxidom uhoľnatým u 24-ročnej ženy a 17-mesačného dieťaťa. Obaja boli prevezení do nemocnice, kde večer dieťa zomrelo. Vyšetrovateľ z Michaloviec prípad vyšetruje ako trestný čin usmrtenia a ublíženia na zdraví. Prebieha aj znalecké dokazovanie. Bližšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania,” uzavrela Jana Mésarová, košická krajská policajná hovorkyňa s tým, že presnú príčinu úmrtia dieťaťa určí nariadená pitva.

STAROSTA: Podľa Jána Kočiša dieťa v sanitke ešte plakalo.

Kúpeľňa: V nej sa mal priotráviť chlapček spolu s jeho mamou Aničkou (24).

NEMOCNICA: Obaja boli prevezení do Michaloviec.

Miesto nešťastia: K dráme prišlo v staršom rodinnom dome v Pinkovciach.