The map, 2013, based on 1.1 billion users

V stredu v odľahlej oblasti juhozápadného Pakistanu zišiel autobus z úzkej horskej cesty a zrútil sa do rokliny, pričom zahynulo 22 cestujúcich vrátane žien a detí, uviedol vládny predstaviteľ.

Nehoda sa stala v okrese Qilla Saifullah v provincii Balúčistan.

Zástupca správcu okresu Mohammad Qasim uviedol, že záchranári previezli telá do neďalekej nemocnice. Dodal, že zrejme nikto neprežil. Qasim pôvodne uviedol, že pri nehode zahynulo 18 ľudí, ale neskôr dodal, že záchranári vyzdvihli zo značne zničeného vraku autobusu ďalšie štyri telá.

Povedal, že príbuzní cestujúcich, ktorí pri nehode zahynuli, si prišli do nemocnice prevziať ich telá.

Presná príčina nehody nebola bezprostredne známa.

Úrady uviedli, že v čase nehody bolo pekné počasie a že policajti vyšetrujú možné mechanické problémy alebo ľudskú chybu, keďže podľa svedkov sa zdalo, že autobus išiel rýchlo, keď stratil kontrolu a spadol do rokliny.

Očitý svedok Abdul Ali pre agentúru Associated Press telefonicky uviedol, že cestoval po tej istej ceste na motocykli, keď videl, ako autobus išiel rýchlejšie, dostal šmyk a spadol do rokliny.

Ali povedal, že po páde autobusu ľudia z neďalekej dediny zalarmovali políciu, ktorá sa ponáhľala na miesto nehody. Povedal, že sa potom pripojil k záchranárom, ktorí v sanitkách prevážali telá do nemocnice.

Qillah Saifullah sa nachádza asi 200 kilometrov severne od Quetty, hlavného mesta provincie Balúčistan.

Pakistanský prezident Arif Alvi a ďalší vládni predstavitelia vyjadrili ľútosť nad tragickou nehodou a nariadili úradom, aby prijali opatrenia na doručenie tiel cestujúcich ich rodinám.

Smrteľné nehody sú na pakistanských cestách pomerne bežné. Ich príčinou v mnohých prípadoch býva technicky nevyhovujúci stav vozidiel či komunikácií a nedodržiavanie dopravných predpisov.

Vlani v júli sa v centrálnej časti Pakistanu zrazil s kamiónom preplnený autobus, ktorým cestovali robotníci domov na moslimský sviatok obete. Stret si vyžiadal 33 obetí.

ZDROJ: abcnews.go.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…