Ministerstvo zdravotníctva zareagovalo na vlnu konšpirácií, ktoré zaplavili internet po úmrtí rozhlasového moderátora, a zverejnilo výsledky jeho pitvy.

Po náhlom úmrtí 56-ročného rozhlasového moderátora Júliusa Viršíka, ku ktorému došlo v stredu (26. 5.), sa na sociálnych sieťach rozbehla dezinformačná kampaň, v rámci ktorej viacerí užívatelia tvrdili, že moderátor umrel na následky očkovania proti ochoreniu COVID-19. Dezinformácie na svojom profile zdieľal napríklad aj predseda ĽSNS Marian Kotleba. Polícia preto poprela všetky špekulácie a označila ich za hoax.

Na úmrtie Viršíka teraz reaguje aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré oznámilo, že prvou dávkou vakcíny AstraZeneca bol očkovaný 10. apríla 2021. Ministerstvo vylúčilo súvis jeho úmrtia s očkovaním.

“V prípade úmrtia pána Júliusa Viršíka bola vykonaná pitva. Závery pitvy preukázali vážne cievne postihnutie srdca z chorobných príčin, dôsledkom ktorých došlo k zlyhaniu srdca. Očkovanie, ktoré absolvoval pred vyše 1,5 mesiacom, nie je možné dávať do súvisu s jeho úmrtím,” uviedol riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Michal Palkovič.

Ministerstvo vyzvalo užívateľov sociálnych sietí, aby boli opatrní pri zdieľaní správ a statusov, ktoré dávajú akékoľvek úmrtia do súvislosti s očkovaním.

“Na Slovensku zomrie denne v priemere zhruba 170 ľudí. Mnohí z nich boli v nejakom čase očkovaní,” pripomína ministerstvo, ktoré verejne informuje o každom úmrtí, u ktorého pitva preukáže spojitosť s očkovaním. “Takéto prípady zatiaľ evidujeme tri. Zaočkovaných proti Covidu prvou dávkou máme už vyše 1,6 milióna ľudí. Na Covid zomrelo na Slovensku už 12 320 a v súvislosti s Covidom ďalších 2 413,” dodáva ministerstvo.

zdroj: TASR, foto: TASR

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…