Účastníci dnešného zhromaždenia v Bratislave neujdú spravodlivosti.

„Demonštrácia, ktorá nemá skutočný obsah a ktorej jedinou úlohou je primitívna provokácia, je zúfalým pokusom ultras a radikálnej pravice upútať na seba pozornosť,“ napísal na Facebooku.

 

Je naozaj úbohé, že v čase, keď u nás alarmujúco narastá počet nakazených koronavírusom, je vyhlásený núdzový stav a zákaz zhromažďovania sa, sa nájdu ľudia, ktorí nič z toho nerešpektujú. Demonštrácia, ktorá nemá skutočný obsah a jej jedinou úlohou je primitívna provokácia, je zúfalým pokusom ultras a radikálnej pravice upútať na seba pozornosť.

Nikto z demonštrujúcich nereagoval na výzvy polície, aby sa rozišli, vzhľadom na núdzový stav a zákaz zhromažďovania sa. V pohotovosti máme stovky policajtov, ktorým chcem aj touto cestou poďakovať za fantastickú prácu. Nie, nenecháme sa vyprokovovať. Nepristúpime na ich primitívnu hru, keďže ich jediným cieľom je vyvolať roztržku a pobiť sa.

V čase, keď dôkladne kontrolujeme nosenie rúšok aj na verejnosti, sa títo ľudia bez štipky empatie zhromažďujú a predstavujú tým obrovské riziko pre všetkých slušných ľudí. Ak si niektorí z nich myslia, že ujdú spravodlivosti, sú na omyle. Takéto správanie sa by nemalo v našej spoločnosti miesto ani v čase, kedy by celá krajina nebojovala s koronavírusom.

NEOHLÁSENÉ ZHROMAŽDENIE V HLAVNOM MESTE

DNEŠNÉ ZHROMAŽDENIE V HLAVNOM MESTEPolícia sa zaoberá porušením predpisov súvisiacich s mimoriadnymi opatreniami a bude ich postupovať ďalej na správne konanie.Dnešné zhromaždenie sa v priebehu pár minút zmenilo na zhluk agresívnych ultrapravicových radikálov v niektorých prípadoch i pod vplyvom alkoholu.Zúčastnené osoby aj napriek opakovaným výzvam polície na upustenie od protiprávneho konania použili zápalnú pyrotechniku, ktorou sa dokonca zranili navzájom a to tým, že jeden z prítomných ju vhodil medzi zhromaždených. Na prítomných policajtov sa so žiadosťou o pomoc obracali i náhodní okoloidúci, ktorí sa v tom čase nachádzali v blízkosti zhromaždených.Viaceré protiprávne konania zúčastnených osôb prerušila poriadková jednotka, ktorá vytvorila kordón na prehradenie priestoru. Keďže útočníci od tohto konania opakovane neupustili poriadková jednotka použila donucovacie prostriedky a to slzotvorný plyn a špeciálnu vodnú striekačku na obnovenie verejného poriadku. Na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci PZ.Zhromaždenie sa konalo v čase núdzového stavu, kedy je platný zákaz zhromažďovania osôb v skupinách viac ako 6 ľudí. Ako aj z dôvodu nedodržiavania ďalších mimoriadnych opatrení sa z miesta zhromaždenia ultrapravicových radikálov stalo bezpečnostné riziko, hroziace epicentrum novej vlny nákazy koronavírusom. Polícia na mieste zadržala niekoľko osôb. Viac informácii poskytneme, keď to situácia umožní.

Zveřejnil(a) Polícia SR – Bratislavský kraj dne Sobota 17. října 2020

 

Je naozaj úbohé, že v čase, keď u nás alarmujúco narastá počet nakazených koronavírusom, je vyhlásený núdzový stav a…

Zveřejnil(a) Roman Mikulec – minister vnútra SR dne Sobota 17. října 2020

Napíšte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here