Práve sa stalo

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry zasahujú dnes od skorého rána na viacerých miestach na Slovensku. V Janíkovciach v mestskej časti mesta Nitry skoro ráno vošli do domu bývalého šéfa polície Tibora Gašpara. Na miesto pred malou chvíľou prišiel aj advokát Marek Para. Cesta pri Gašparovom dome je zablokovaná z dvoch strán.

Polícia už je aj v dome v Ivanke pri Dunaji, kde žije bývalý šéf Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško. Na miesto prišli dve dodávky plné kukláčov. Policajti sa pohybujú v dome aj na dvore.

Podľa tvnoviny.sk zasahujú aj v Leviciach v dome bývalého šéfa Národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka. Topky.sk píšu aj o bývalom šéfovi protikorupčnej jednotky Robertovi Krajmerovi.

Akcia môže súvisieť s prácou špeciálnej skupiny, ktorá skúma výpovede bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa a niekdajšieho príslušníka SIS Františka Böhma.

Obaja skončili v rukách polície pri akcii Božie mlyny. Nasledoval špeciálny prokurátor Dušan Kováčik a policajný funkcionár Norbert Paksi. Teraz sa NAKA zamerala na bývalé vedenie polície.

Tibor Gašpar chcel zrejme akcii predísť podobne ako Norber Bödör, keď prišiel na prokuratúru v stredu najprv sám. Pred jeho domom je už Kočnerov obhajca Marek Para.

Tibor Gašpar pritom len včera (4.11.) podal trestné oznámenie na svojho niekdajšieho podriadeného Bernarda Slobodníka a ďalších ľudí. Bývalý policajný prezident mal vraj podozrenie, že sa chystá jeho kriminalizácia. Slobodník totiž ponúkol svoje svedectvo ešte koncom minulého týždňa. K čomu konkrétne vypovedal, neprezradil.

Podľa našich informácií súvisí táto akcia s výpoveďami Ľudovíta Makóa. Na policajnom prezídiu minulý týždeň vznikol špeciálny tím. Je zložený z vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry. Ich úlohou je vyšetrovať podozrenia v súvislosti s násilnou či ekonomickou trestnou činnosťou súčasných či bývalých verejných činiteľov.

Správu budeme aktualizovať.

Podobné články

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

Toto ste ešte nevideli: Premiér Matovič opäť exceluje, takéto video môže zverejniť iba on!

Premiér Matovič zverejnil vo svojom profile na sociálnej sieti video s originálnym…

Anna Belousovová to už nevydržala a adresovala Kollárovi naozaj DRSNÝ ODKAZ! Boris, toto si prečítaj!

Boris, toto si prečítaj! Anna Belousovová to už nevydržala a na facebooku napísala…

MIMORIADNE: PETER PELLEGRINI JE ZA POVINNÉ OČKOVANIE! Nenechajte sa oklamať!

“Falošný Peter Pellegrini je za povinne očkovanie. nenechajte sa oklamať!” pridala príspevok…