Prof. MUDr. Vladimír Krčméry DrSc. je slovenský lekár, vedec – odborník na tropickú medicínu, infektológiu, onkológiu, vysokoškolský pedagóg, zakladateľ zdravotníckych, sociálnych zariadení a zahraničných humanitárnych misií v rozvojových krajinách.

Profesor Krčméry je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií, odborných článkov, prednášal na mnohých domácich i zahraničných konferenciách a sympóziách. Plynule hovorí anglicky, nemecky, rusky, francúzsky a po taliansky.

 

Stál po boku premiéra a hlavného hygienika pri nariadeniach v boji so šírením koronavírusu. Tomu však bude čoskoro koniec.

 

Najnovšie sa stal hosťom v relácií Zuzany Kovačič Hanzelovej, kde spoločne rozoberali šírenie koronavírusu na Slovensku. Počas rozhovoru sa redaktorka opýtala, či nie je už unavený. ,,Ja sa už cítim tak unavený, že sa najviac teším do dôchodku, o dva mesiace už môžem ísť a postupne sa sťahujem z krízového štábu.

A teším sa aj na to, že sa budem môcť… veľmi sa teším, že budem mať viac času sa venovať mladým doktorom, ktorí chcú ísť do rozvojových krajín,” prekvapivo odpovedal profesor Krčméry.

“Mladí tridsiatnici majú altruistickú stránku, prihlásilo sa nám aj dobrovoľne toľko medikov, že sme ich nemohli ani všetkých zobrať. Toto sú tie pozitíva, ktoré sa ukazujú v čase krízy.”

 

 

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu:

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Zdroj: SME

Podobné články

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…

Premiér Matovič plánuje cez Vianoce tvrdý lockdown, musí vidieť záujem Slovákov o masívne testovanie!

A je možné, že opäť bude nútené pod hrozbou zákazu vychádzania, nemožnosti…