Premiér Igor Matovič uviedol, že počas zákazu vychádzania sa nesmie chodiť ani na cintoríny. Po rokovaní v parlamente novinárom povedal, že návšteva cintorína nie je medzi výnimkami.

“Platia pravidlá, ktoré platia. Keď si dáte do toho otázku, či môžete ísť na cintorín, z toho vám výsledok vyjde. Nemusím vám to explicitne povedať, však máme zákaz vychádzania, máme určené prevádzky alebo výnimky, ktorých sa to týka, ja som tam cintoríny nenašiel, takže buďme naozaj zodpovední,” uviedol.

 

  • Od pondelka do piatka 27. novembra budú zavreté všetké školy s výnimkou detských jaslí, materských škôl a prvého stupňa základných škôl.
  • Od soboty 24. októbra do nedele 1. novembra bude zákaz vychádzania v štyroch najzasiahnutejších okresoch (Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Bardejov) Výnimky: okrem času od 1:00 do 5:00,návšteva lekár, najbližších potravín či lekárne, účasť na testovaní, venčenie psov, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, pohreb. Výnimky tiež sú cesta do zamestnania, doprovod do školy a podobne. Musia sa však preukázať negatívnym testom na koronavírus.
  • Zákaz vychádzania od soboty 24. októbra do 1. novembra bude platiť aj pre celé Slovensko, s výnimkou ciest do potravín, do práce, do lekární. Na rozdiel od štyroch najzasiahnutejších okresov nemusia mať na to negatívny test.
Podobné články

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…

Premiér Matovič plánuje cez Vianoce tvrdý lockdown, musí vidieť záujem Slovákov o masívne testovanie!

A je možné, že opäť bude nútené pod hrozbou zákazu vychádzania, nemožnosti…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…