Minister zdravotníctva Marek Krajčí vystúpil spolu s hlavným hygienikom Mikasom na tlačovom brífingu o epidemiologickej situácii.

„Situácia nie je pod kontrolou,“ priznal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) na tlačovej konferencii v piatok poobede. Krajčí priznal, že počet pozitívnych prípadov bude naďalej stúpať.

Minister zdravotníctva opäť informoval o situácii okolo epidémie koronavírusu. Zo strany novinárov opäť padla otázka ohľadom lockdownu. Krajčí sa jej nevyhýbal. Podľa neho majú skadiaľ čerpať a jeho zavedenie v najbližšom čase by Slovensku mimoriadne pomohol.

„Je to úplne štandardný krok, o ktorom vážne rokujeme. Máme veľmi pozitívny príklad v Izraeli. Po jeho zavedení by nám krivka nakazených výrazne klesla,“ vyslovil svoj pozitívny postoj k tomuto nepopulárnemu opatreniu.

Zdá sa, že ide o reálnu vec. Minister totiž hneď na začiatku brífingu informoval o tom, že ak sa situácia na Slovensku nezlepší a počty pozitívne testovaných budú stále vysoké, nasledovať budú dve opatrenia, ktoré Slováci vnímajú ako veľmi neželané. Išlo by o obmedzenie pohybu a spomenutý lockdown.

Na toto vo svojich vyhláseniach pripravuje ľudí aj premiér Igor Matovič.

Napíšte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here