Práve sa stalo

O prípadnom návrate detí do škôl rozhodne Ústredný krízový štáb budúci týždeň. Po dnešnom rokovaní vlády to povedal minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Rezort školstva predbežne stanovil termín opätovného otvorenia škôl na pondelok 30. novembra. Podľa Gröhlinga však bude dovtedy potrebné vyriešiť niekoľko zásadných otázok.

Šéfa rezortu školstva uviedol, že Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ SR) aktuálne nerieši otázku prípadného plošného testovania žiakov a učiteľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 na školách. Podľa Gröhlinga je napríklad otázne, ako by postupovali školy pri testovaní v prípade, že niektorý zo žiakov alebo rodičov žiaka nepodstúpili test. Gröhling vidí v takej situácii rozpor medzi nariadeniami a právom na vzdelanie.

Minister zároveň avizoval, že budúci týždeň by sa vyhláškou hlavného hygienika mali upraviť aj podmienky dištančného vzdelávania pre znevýhodnené deti, ktoré nemajú možnosť plnohodnotného dištančného vzdelávania napríklad preto, že nemajú prístup k internetu. Takéto deti by sa podľa neho mohli vzdelávať v malých skupinách do šesť ľudí vrátane učiteľa. Ich zloženie sa pritom bude snažiť ministerstvo nastaviť tak, aby uvedená forma pomoci zachytila všetky skupiny detí, ktoré sa nemôžu plnohodnotne dištančne vzdelávať.

 

zdroj: SITA

Podobné články

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…