Práve sa stalo

Núdzový stav je pre nemocnice a zariadenia sociálnych služieb potrebný. Uviedol to pred rokovaním vlády minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

Podľa neho je úplne jedno, či sa predĺži núdzový stav na 30, 45 alebo 90 dní, keďže vláda ho bude predlžovať dovtedy, kým to bude potrebné. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) rovnako nepochybuje o opodstatnení predĺženia núdzového stavu, keďže situácia na Slovensku je horšia, ako keď núdzový stav prijímali. Podotkol, že o tom, koľko dní bude núdzový stav trvať, rozhodnú na vláde. Z hľadiska právnych názorov sa podľa Naďa spoľahnú na úsudok ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí). Ministri to uviedli pred dnešným rokovaním vlády.

Krajniak poukázal, že v núdzovom stave vie rezort práce lepšie zásobovať ochrannými pomôckami a ďalšími materiálmi všetky zariadenia sociálnych služieb, a to aj tie, ktoré nevlastní a nie je ich zriaďovateľom. Dodal, že v prípade potreby dokážu vďaka núdzovému stavu presunúť ľudí z iných zariadení na účel starostlivosti.

V nočnom vychádzaní vidí Krajniak opodstatnenie. Vníma ho ako zníženie času, počas ktorého budú ľudia najmä v nočných hodinách požívať alkohol. Dodal, že osobne na Ústrednom krízovom štábe SR navrhol, aby sa iba od určitej hodiny mohli konzumovať alebo nalievať alkoholické nápoje. Ako dodal, jeho návrh neprešiel.

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) a minister hospodárstva SR Richard Sulík vo svojom profile na sociálnej sitie v utorok 10. novembra uviedol, že bude dôrazne apelovať na to, aby sa núdzový stav o ďalších 90 dní nepredĺžil. Ústredný krízový štáb v pondelok 9. novembra odporučil predĺženie núdzového stavu.

zdroj: SITA

Podobné články

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…

MIMORIADNE: Plošné testovanie o dva týždne bude zrejme povinné. Toto nás čaká na Vianoce!

V nedeľnej diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedal predseda vlády…

Premiér Matovič plánuje cez Vianoce tvrdý lockdown, musí vidieť záujem Slovákov o masívne testovanie!

A je možné, že opäť bude nútené pod hrozbou zákazu vychádzania, nemožnosti…