Jany Bittó Cigániková si myslí, že premiérova neznášanlivosť voči každému, kto vyjadrí odlišný názor, začína byť nebezpečná. Reaguje tým na náhle otvorenie prevádzok, ktorému predchádzal spor medzi predsedom vlády a šéfom rezortu hospodárstva.

Slovensko čaká od pondelka uvoľnenie niektorých protipandemických opatrení. S obmedzeniami budú fungovať bohoslužby, fitnescentrá, ale aj prevádzky z oblasti kultúry ako kiná či divadlá. V najväčšom dotknutom sektore, v gastre, sa ale zatiaľ nič nemení.

K týmto zmenám, ku ktorým prichádza za zvláštnych okolností a v tieni nového sporu medzi premiérom a ministrom hospodárstva, sa na sociálnej sieti vyjadrila aj predsedníčka parlamentného zdravotníckeho výboru a jedna z najvýraznejších tvárí SaS Jana Bittó Cigániková.

Zlé priority?

Tá nerozumie nelogickému postupu, kedy sa napríklad v zelených okresoch nemôžu otvoriť (pre ekonomiku podstatné) reštaurácie, ale v premorených okresoch môžu byť otvorené kostoly.

Matovič označil koaličnú kolegyňu Bittó Cigánikovú za ťažkú lobistku Penty

Ľahostajný jej nie je ani spôsob, akým budú otvorené fitnescentrá a to, prečo nemôžu fungovať školy, najmä v kontexte údajných podrobných plánov ministra hospodárstva pre prípad naštartovania výučby.

Premiér podľa političky na Pandemickej komisii podmienil schválenie plánu Sulíkovou poslušnosťou, pod ktorou si vraj predstavuje tichý súhlas s čímkoľvek, čo vymyslí. Keď vraj minister Gröhling spýtal, prečo je do tejto témy ťahaná politika, Matovič mal začať zrazu rozprávať o zachraňovaní životov. „A hneď na to otvoril kostoly (s 50% naplnenosťou), kam chodia najmä dochodci,“ tvrdí.

Cigániková: Zatiaľ má premiér dostatočnú moc

Ku spolustranníkovi Drobovi sa pridala aj Janka Bittó Cigániková, ktorá sa od premiéra dočkala ostrej kritiky ešte vo štvrtok, keď Matovič povedal, že poslankyňa klame, lebo to má aj v priezvisku a označil ju za slúžku Jaroslava Haščáka z Penty.

„Nerozumiem, prečo sa v zelených okresoch nemôžu otvoriť reštaurácie (pri dodržaní prísnych opatrení), ale kostoly sa môžu otvoriť aj v červených,“ píše poslankyňa SaS. Nerozumie ani tomu, prečo, keď sme teda vymysleli „atómovú zbraň, ktorá funguje”, nemôžu ísť deti do škôl. Narážala na celoplošné testovanie.

„Absentuje mi tu logika a spravodlivosť. A niekedy aj zdravý rozum. Konanie pána premiéra a jeho nepochopiteľná neznášanlivosť každého, kto si dovolí bez osobných útokov vyjadriť svoj názor, začína byť v tomto momente nebezpečná,“ píše Cigániková.

„Pán premiér sa takto môže správať len preto, lebo má zatiaľ dostatočnú moc. Oceňujem preto, že nespokojnosť s jeho konaním už začala vyjadrovať aj strana Za ľudí. Je viac ako potrebné vrátiť do rozhodovania vecnosť, argumenty, profesionalitu a zdravý rozum. Toto od nás ľudia očakávajú a SaS to od pána premiéra aj dlhodobo a konzistentne vyžaduje. A v tom je vlastne celý problém,“ uzatvára.

zdroj: https://www.facebook.com/fungujucezdravotnictvo/posts/3467629153322152

Podobné články

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…