Z¾ava: Minister zdravotníctva SR Marek Krajèí a predseda vlády SR Igor Matoviè poèas tlaèového brífingu predsedu vlády na tému: Oznámenie rozhodnutia Ústredného krízového štábu v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom (2019-nCoV) na Slovensku. Bratislava, 28. marec 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel

Mimoriadna schôdza a vyhláška hlavného hygienika Mikasa, ktorý odobril, že na zasadnutie parlamentu môžu za určitých podmienok prísť aj poslanci, ktorí majú COVID-19 spustili vlnu vášní. Po tom, čo už toto rozhodnutie kritizovali opoziční poslanci, sa rozhodol prehovoriť aj premiér Matovič.


„Vraj to je nemorálny papalášizmus. Hovoria, že poslanci nesmú mať žiadne výhody voči obyčajným zamestnancom,“ spustil Igor Matovič a to najlepšie ešte len prišlo. „Nemorálny papalášizmus je brať bez hanby 4 500 eur čistého mesačne a s prepáčením celý rok hovno robiť. A stráviť akože v práci 50 hodín mesačne,“ dodal premiér.

Slová zrejme adresoval najmä extrémistom, smerákom a ľuďom z Hlasu. „Chápem, máte naložené v gatiach zo strachu, že spravodlivosť aj vám na dvere zaklope a potrebujete preto do posledného dychu štvať ľudí proti vláde, proti opatreniam či očkovaniu. Nejde vám o zdravie ľudí, nejde vám o ich životy. Sú vám ukradnutí,“ rozčúlil sa Matovič. Predseda mimoparlamentnej strany Hlas Peter Pellegrini už vyzval hlavného hygienika Jána Mikasa, aby zvážil svoj odchod z funkcie. Pripomenul mu, že jeho úlohou je „chrániť zdravie ľudí a nie robiť slúžku vládnej koalícii“.

Zdieľajte tento článok aj medzi svojích priateľov.

Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video ? Pošlite nám ich!

Podobné články

ROZPÚTANÉ PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

Slovák rozpútal PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách…

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

Premiér Matovič: Počas sviatkov tvrdý LOCKDOWN, vychádzať sa bude môcť len s negatívnym testom

Premiér Matovič avizuje, že vláda schváli v najbližších hodinách či dňoch tvrdý…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…