Pandémia koronavírusu zdvihla obrovskú vlnu solidarity a dobrovoľníctva, ale veľa ľudí je pod tlakom zo strachu z nákazy tiež oveľa agresívnejšia. Nečakaným terčom nielen slovných útokov sa stávajú aj úplne nevinní ľudia.

Ťažké chvíle teraz zažívajú napríklad alergici. Nielen preto, že jar je pre väčšinu najintenzívnejším obdobím, kedy s peľom bojujú. Kýchnuť v plnom autobuse alebo začať smrkať na ulici im vyslúži minimálne nepríjemné pohľady. Na sociálnych sieťach ľudia píšu, ako ich kvôli záchvatu kýchania dokonca nepustili do obchodu, alebo ich agresívne poznámky spolucestujúcich donútili vystúpiť z autobusu a počkať radšej na iný spoj, než aby riskovali otvorený konflikt.

Podobné problémy majú tiež astmatici, vydržať v šatke je pre nich často nemožné. Než aby riskovali záchvat, radšej si rúšku aj na verejnosti na chvíľu zložia. Čo sa nezaobíde bez vyčítavých pohľadov okolia.

V zúfalstve si niektorí už na rúšku píšu jasné nápisy ako “som astmatik” alebo “je to len alergia”. Na sociálnych sieťach sa ale šíri ešte jedna výzva, ako dať okoliu najavo, že obavy z nákazy sú vo vašom prípade nepárne. Ak kýchate kvôli jarnému peľu, pripnite si na rúšku sponku s motívom kvetiny. Tým druhým dáte jasne a nenásilne najavo, že ste alergik.

 

https://www.facebook.com/editlord/posts/2990609867689860

 

Vyberajte sponku dosť farebnú a veľkú, aby si ju druhí všimli, ale zas nie moc ťažkú, aby vám rúšku nestrhávala, alebo vás nejako nepoškodila na tvári.

Drobná ozdoba ostatných upozorní, že si rozhodne zlé pohľady a výčitky nezaslúžite. A to aj keby ste kýchali akokoľvek. Kýchanie totiž v skutočnosti vôbec nepatrí medzi prejav ochorenia Covid-19. Ľudia sa stretávajú s kašľom a dýchavičnosťou, ale nádchu ani kýchanie zvyčajne vôbec nemajú.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Podobné články

MIMORIADNA SPRÁVA: Premiér Matovič opäť pritvrdzuje: Neuveríte, čo čaká Slovensko!

Uviedol to premiér Igor Matovič včera v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy.…

MIMORIADNA SPRÁVA! Premiér Matovič plánuje testovanie učiteľov, žiakov a rodičov približne každé 3 týždne

Celoplošné testovanie na Slovensku bolo mimoriadne účinnou zbraňou voči šíreniu koronavírusu. Takto…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…

Premiér Matovič plánuje cez Vianoce tvrdý lockdown, musí vidieť záujem Slovákov o masívne testovanie!

A je možné, že opäť bude nútené pod hrozbou zákazu vychádzania, nemožnosti…