Pandémia koronavírusu zdvihla obrovskú vlnu solidarity a dobrovoľníctva, ale veľa ľudí je pod tlakom zo strachu z nákazy tiež oveľa agresívnejšia. Nečakaným terčom nielen slovných útokov sa stávajú aj úplne nevinní ľudia.

Ťažké chvíle teraz zažívajú napríklad alergici. Nielen preto, že jar je pre väčšinu najintenzívnejším obdobím, kedy s peľom bojujú. Kýchnuť v plnom autobuse alebo začať smrkať na ulici im vyslúži minimálne nepríjemné pohľady. Na sociálnych sieťach ľudia píšu, ako ich kvôli záchvatu kýchania dokonca nepustili do obchodu, alebo ich agresívne poznámky spolucestujúcich donútili vystúpiť z autobusu a počkať radšej na iný spoj, než aby riskovali otvorený konflikt.

Podobné problémy majú tiež astmatici, vydržať v šatke je pre nich často nemožné. Než aby riskovali záchvat, radšej si rúšku aj na verejnosti na chvíľu zložia. Čo sa nezaobíde bez vyčítavých pohľadov okolia.

V zúfalstve si niektorí už na rúšku píšu jasné nápisy ako „som astmatik“ alebo „je to len alergia“. Na sociálnych sieťach sa ale šíri ešte jedna výzva, ako dať okoliu najavo, že obavy z nákazy sú vo vašom prípade nepárne. Ak kýchate kvôli jarnému peľu, pripnite si na rúšku sponku s motívom kvetiny. Tým druhým dáte jasne a nenásilne najavo, že ste alergik.

 

❗️SDÍLET❗️ Alergikům nadchází období pekla. 😨 Jaro na ně útočí a oni se bojí kýchnout kvůli napjaté situaci způsobené…

Zveřejnil(a) Edit B. Martínková dne Středa 22. dubna 2020

 

Vyberajte sponku dosť farebnú a veľkú, aby si ju druhí všimli, ale zas nie moc ťažkú, aby vám rúšku nestrhávala, alebo vás nejako nepoškodila na tvári.

Drobná ozdoba ostatných upozorní, že si rozhodne zlé pohľady a výčitky nezaslúžite. A to aj keby ste kýchali akokoľvek. Kýchanie totiž v skutočnosti vôbec nepatrí medzi prejav ochorenia Covid-19. Ľudia sa stretávajú s kašľom a dýchavičnosťou, ale nádchu ani kýchanie zvyčajne vôbec nemajú.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

LULUX SVIETIDLÁ:

lulux

Napíšte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here